Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Slunce, seno a pár facek slaví: Jak dnes vypadají Blažena, Venca a další

Slunce, seno začala natáčet, když jí bylo pouhých 15 let!
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 13 fotografií
galerie
Přesně před 31 lety měla premiéru dnes už legendární komedie Slunce, seno a pár facek. Diváci v ní už podruhé zavítali do jihočeských Hoštic, aby sledovali osud Škopků a Konopníků. Jak dnes vypadají herci, kteří ztvárnili postavy, jež si diváci tolik zamilovali?

Trilogie Slunce, seno patří mezi klenoty české kinematografie. Druhý film s názvem Slunce, seno a pár facek proslul množstvím ran, které ve snímku padly. Samotná závěrečná fackovací scéna je pro diváky zábavná, nicméně hercům se do ní před lety moc nechtělo a místní komparzisté jim dodali kuráž tím, že na natáčení propašovali pálenku.

Fackování si nepochybně nejvíc vychutnávala Helena Růžičková. Ta údajně neměla ráda štíhlé holky a Veronika Kánská, která ztvárnila Blaženu, skutečně dostala tak velkou ránu, jaká je ukázána ve filmu. Jako Škopková pak herečka dávala facky i otci Šimona Pláničky, tedy herci Olegu Reifovi. Tato scéna se opakovala několikrát prý proto, že byl herec komunista a to mu Růžičková měla za zlé.

Závěrečná fackovací scéna, v níž padaly opravdové rány, se točila několikrát a zabrala celkem 4 natáčecí dny. Snaha štábu se ale nakonec vyplatila a film Slunce, seno a pár facek měl premiéru 1. července 1989 v plzeňském amfiteátru, kam přišlo 33 tisíc diváků. V roce 1989 šlo pak o bezkonkurenčně nejnavštěvovanější film v českých kinech, kde jej zhlédlo 3 791 000 diváků.

Slunce, seno a pár facek jako záchrana

Film Slunce, seno a pár facek vznikl pod křídly filmových studií Barrandov. Návštěvnost v kinech byla obrovská, výdělek taktéž a studia tak tento jediný snímek zachránil před krachem, kterému se v té době blížila.

Herci

Lidé si postavy z trilogie pochopitelně zamilovali a všechny tři snímky mají i po letech od premiéry velkou sledovanost pokaždé, když jsou vysílány v televizi. Je ale jasné, že herci, kteří si komediální hrdiny zahráli, se po letech od natáčení velmi změnili. Někteří z nich už bohužel i odešli do hvězdného nebe. Podívejte se do galerie na to, jak se Blažena, Venca a další změnili, a zavzpomínejte na ty, kteří po sobě ve snímcích Slunce, seno... zanechali nesmazatelnou stopu.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy