Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Složité stáří Jaroslava Uhlíře: Už si nevzpomene ani na Zdeňka Svěráka, smutek vládne

Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
SMUTNÉ
Autor songů Severní vítr, Dělání, Hajný je lesa pán a dalších Jaroslav Uhlíř (75) de facto prokázal obrovskou odvahu, když se po potížích, které ho v posledních měsících provázejí, rozhodl jít do televize do talkshow, v níž na první pohled bylo poznat, že si vyšší věk vybírá svou daň. Stejně al překvapilo, že se mu na první dobrou už nevybavilo ani jméno jeho životního přítele Zdeňka Svěráka (84).

Jaroslav Uhlíř je hrdina

Svým zdravotním problémům (nedávno ho dokonce hledala i policie) se legendární hudební skladatel Jaroslav Uhlíř rozhodl postavit čelem. Přislíbením účasti v pořadu 7 pádů Honzy Dědka veřejně ukázal, že na problémech s pamětí (obecně řečeno se dá říci, že mohou být nejčastěji vyvolány Parkinsonovou chorobou, alzheimerem nebo stařeckou demencí) nic není, není důvod je skrývat a člověk s podobnými potížemi by si měl umět říci o pomoc s dokončováním vět.

Takoví dříve narození si rozhodně nezaslouží nic jiného než obdiv, jak s chorobou bojují.

Přesto je pochopitelné, že televizní diváky, kteří o problémech hudebního skladatele dosud neměli tušení, musel jeho zdravotní stav zaskočit.

Zapomněl jméno Zdeněk Svěrák

Když Jaroslav Uhlíř vstoupil po boku manželky Heleny Uhlířové do studia, mohl působit silně zmateně. A horší šok asi pro některé přišel, když místo něj nejprve začala odpovídat jeho paní a krátce poté i situace, kdy si nevybavil jméno svého nejbližšího přítele v celé branži.

„Já mám ještě nad sebou…“ marně pátral v paměti nad jménem Zdeňka Svěráka, než poslal prosebný pohled ke své choti Heleně. Ta mu okamžitě napověděla. „Zdeňka a ten to vymyslel. Já dělal muziku,“ říkal k otázce na písničku K stáru.

Dehonestace?

Že se mu nevybaví jméno o devět let staršího téměř celoživotního parťáka (pracují spolu přes padesát let), to nezní příliš povzbudivě. Je to stejné, jako by Voskovec neznal jméno Wericha, Leoš Mareš Patrika Hezuckého, Eva si nemohla vybavit Vaška a podobně.

„Když panu Uhlířovi vypadlo jméno pana Svěráka, musel jsem si to zastavit a vrátit, protože jsem byl v šoku,“ napsal pod video Jordan.

„Tak tohle raději ne. Už to vypadá jako dehonestace,“ myslí si zase Robmar.

Pomoc manželky

Jiní naopak oceňují, jak se s manželkou krásně doplňují a jak působí jako sehraná dvojice. „Když mu paní napoví, hned se chytí,“ všimla si Eva.

Jaroslav Uhlíř má sice viditelné problémy, to ale vůbec nemusí bránit plnohodnotnému životu, který si po boku Heleny, která o něj láskyplně pečuje, může užívat ještě hodně dlouho.,

Související články

Další články

Nejnovější kauzy