Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

SLOVO ODBORNÍKA: Reakce Petra Kramného na smrt Moniky a Klárky budí rozpaky, řekl eXtra.cz známý psychiatr!

Policie a soudy jsou přesvědčeny, že Petr Kramný (39) v Egyptě vyvraždil svou rodinu pomocí elektřiny. Za vraždu manželky Moniky (†36) a dcery Klárky (†8) byl odsouzen na 28 let. Tento týden unikla nahrávka telefonátu Kramného. Jeho první reakce na smrt nejbližších? Volal do pojišťovny. Redakce eXtra.cz proto oslovila renomovaného psychiatra, který jeho slova rozebral. Podle něj to celé přinejmenším budí rozpaky!

Petr Kramný (39) sedí za dvě vraždy. Podle soudu zavraždil svou ženu Moniku (†36) a dceru Klárku (†8) elektřinou na dovolené v Egyptě. Tento týden unikla nahrávka jeho telefonátu do pojišťovny. Jak slova Kramného vnímá odborník?

„Reakce na stres a při šoku mohou být různé, od čisté emoce po ryzí prakticismus – a samozřejmě v nuancích mezi tím. Náhlá smrt dvou nejbližších osob beze sporu vyvolá veliký šok. Za standardních podmínek by nejspíš postižená osoba hledala pomoc u lékaře, aby se ujistila, zda ještě není šance pomoci! Za druhé by se obvykle obrátila na nejbližší osoby, to znamená rodinu a přátele, a požádala je o pomoc a o radu,“ řekl pro eXtra.cz známý psychiatr MUDr. Jan Cimický, CSc.

Přepis dosud neznámé nahrávky telefonátu Petra Kramného si můžete přečíst TADY.

„Hledání pomoci nejprve u pojišťovny budí trochu rozpaky, ale všichni neuvažujeme uniformně, je možné, že člověk v šoku bude uvažovat "střízlivě“ a bude hledat cestu, jak třeba provést repatriaci. Hlas v nahrávce zněl poněkud roztřeseně, je zřejmé, že mluví člověk, který je ve velkém stresu, snaží se však racionálně řešit situaci," uzavřel Cimický.

Související články

Další články