Petr Kramný (39) sedí za dvě vraždy. Podle soudu zavraždil svou ženu Moniku (†36) a dceru Klárku (†8) elektřinou na dovolené v Egyptě. Tento týden unikla nahrávka jeho telefonátu do pojišťovny. Jak slova Kramného vnímá odborník?

„Reakce na stres a při šoku mohou být různé, od čisté emoce po ryzí prakticismus – a samozřejmě v nuancích mezi tím. Náhlá smrt dvou nejbližších osob beze sporu vyvolá veliký šok. Za standardních podmínek by nejspíš postižená osoba hledala pomoc u lékaře, aby se ujistila, zda ještě není šance pomoci! Za druhé by se obvykle obrátila na nejbližší osoby, to znamená rodinu a přátele, a požádala je o pomoc a o radu,“ řekl pro eXtra.cz známý psychiatr MUDr. Jan Cimický, CSc.

Přepis dosud neznámé nahrávky telefonátu Petra Kramného si můžete přečíst TADY.

„Hledání pomoci nejprve u pojišťovny budí trochu rozpaky, ale všichni neuvažujeme uniformně, je možné, že člověk v šoku bude uvažovat "střízlivě“ a bude hledat cestu, jak třeba provést repatriaci. Hlas v nahrávce zněl poněkud roztřeseně, je zřejmé, že mluví člověk, který je ve velkém stresu, snaží se však racionálně řešit situaci," uzavřel Cimický.