Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Slovní přestřelky na politické scéně pokračují: "Ojeb je jeho druhé jméno!" prohlásil ministr Chvojka o Babišovi

Zdroj: facebook
V ČSSD nejspíš trochu tečou nervy. Další z řad strany se vyjádřil poněkud nezvykle upřímně o Andreji Babišovi. Ministr pro lidská práva Jan Chvojka si v neděli v Otázkách Václava Moravce rozhodně nebral servítky. Svůj výraz navíc nepovažuje za vulgarismus.

„Když se Andrej Babiš rozzlobí, tak mluví slovensky nebo sprostě, nebo sprostě slovensky, ojeb je jeho druhé jméno," vyjádřil se Chvojka. Chtěl tak bránit veřejný výrok Bohuslava Sobotky, který se v týdnu objevil na premiérově facebookovém profilu. Chvojka sám nepovažuje slovo ojeb za vulgarismus. „Je to na pomezí,“ myslí si ministr. Podle něj Sobotka pouze použil jazyk, který je Andreji Babišovi dobře známý.

Oproti tomu podobný způsob vyjadřování není úplně běžný pro samotného Bohuslava Sobotku. Podle některých spekulací mu tento tah někdo poradil

„Řečeno jednoduchým trumpovským jazykem: Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář A. Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát. Říká, že to bylo chvíli legální. Já říkám, že je to velké pokrytectví, když inkasuje peníze z Agrofertu, aniž by je zdanil, a současně se tváří, jak bojuje s daňovými úniky. Tohle je šaškárna!“ objevilo se v Sobotkově statusu.

Podle portálu iDNES.cz Andrej Babiš (62) reagoval na Chvojkův dnešní výrok slovy: „Sorry jako, je mi ho trochu líto.“

Související články

Další články