Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Slovinsko otočilo: Česko je pro změnu opět bezpečné, výjimkou je Karvinsko

Slovinsko otočilo: Česko je pro změnu opět bezpečné, výjimkou je Karvinsko
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
dovolená
Slovinsko zařadí Česko od 7. července opět na seznam bezpečných zemí. To se ale netýká Moravskoslezského kraje. Informoval o tom na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček. Češi tak mohou vycestovat do další evropské země.

Od soboty byla Česká republika vyřazena ze seznamu bezpečných zemí pro Slovinsko a přesunuta do žlutého seznamu mezi země se středním rizikem nákazy koronavirem Čeští turisté tak museli po příjezdu do Slovinska absolvovat dvoutýdenní karanténu Od úterý se ale situace mění.

"Skvělá zpráva! Můj slovinský protějšek Anže Logar mi potvrdil, že slovinská vláda zařadí od 7. července, tedy od zítra, ČR zpět mezi bezpečné země. Na žlutém seznamu méně bezpečných oblastí ale zůstane Moravskoslezský kraj," napsal ministr Tomáš Petříček na Twitter.

Vycestovat kamkoliv ale zatím Češi nemohou. Pro Estonsko, Lotyšsko nebo Kypr je Česká republika stále středním rizikem nákazy koronaviru. Počet nakažených se totiž rapidně zvýšil zejména na Karvinsku. Právě proto čeká české turisty při návštěvě těchto zemí povinná karanténa.

S KORONAVIREM BOJOVAL I NÁMĚSTEK PRIMÁTORA HLUBUČEK. CO O NEMOCI ŘÍKÁ, NAJDETE ZDE.

Související články

Další články