Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Slovenský moderátor, kterému pod koly auta zemřel chlapeček, zaplatí tučné odškodné pozůstalým

Bývalý exmoderátor TV Markíza si za smrt malého Tomáška odseděl 13 měsíců. Po nich byl propuštěn.
Zdroj: profimedia.cz/Ilustrační foto
Svého času úspěšný a vyhledávaný slovenský moderátor Rasťo Žitný zavinil v roce 2008 autonehodu. Ve vysoké rychlosti tehdy autem srazil rodinu na kolech. Na následky vážných zranění zemřel pětiletý Tomášek. Pozůstalým má viník nehody zaplatit za smrt syna tučné odškodné.

Bývalý moderátor obsadil křeslo v hlavních zprávách na televizi Markíza v roce 2005. Usedal po boku kolegyně Marianny Ďurianové. Místo převzal po kolegovi, který měl nehodu.

Jako by byl moderátorský pult prokletý. V polovině roku 2008 měl autonehodu také Žitný. Kvůli ní zemřel nevinný chlapec

Od této kauzy už se k moderování Rasťo Žitný nevrátil. Kvůli nehodě má na Slovensku pošramocenou pověst. Od roku 2011 žije v Itálii a pracuje pro charitativní organizaci.

Za nehodu, která se odehrála před osmi lety, si odseděl třináct měsíců ve vězení za usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví, které způsobil otci Tomáška a jeho bratrovi. Původní trest byl však dva roky. Za způsobené trauma bude muset rodině zaplatit odškodné dva miliony korun.

Přes rok a půl trvá soudní spor mezi exmoderátorem a rodinou Žilavých. Poslední soudní líčení zabralo asi tři hodiny, než se rozhodlo o výši peněžitého trestu pro Žitného.

Žitnému na dobrém jméně nepřidalo ani to, že se pozůstalým po Tomáškovi nikdy neomluvil a neprojevil lítost nad svým činem Podle otce zesnulého Tomáška, Milana Žilavého, je exmoderátor bezcitný a arogantní člověk.

"Momentálně se čeká na písemné vyhotovení rozsudku a jeho odůvodnění. Pak se bude teprve postupovat dál," uzavřel případ právní zástupce Žitného Peter Štrpka.

Přesto, že částka na vyplacení odškodného bude enormně vysoká, život Tomáškovi už to nikdy nevrátí. Rodina bude žít s vědomím, že přišla o syna, který měl celý život před sebou.

Související články

Další články