Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Slovenský ministr vnitra Kaliňák zesměšnil zavražděného novináře

Slovenská opozice drsně kritizuje ministra vnitra Roberta Kaliňáka.
Zdroj: Facebook.com, wikipedia.org
+ Dalších 10 fotografií
Na Slovensku zavraždili novináře, který psal o propojení politiků a mafie. Mezi slovenskými politiky to vře. Opozice volá po tom, aby rezignovali premiér Robert Fico (53) a ministr vnitra Robert Kaliňák (46). Ministr vnitra se prý novináři Jánu Kuciakovi vysmíval, když žádal o ochranu.

Politikům na Slovensku tečou nervy. Zavražděný sedmadvacetiletý novinář Ján Kuciak psal o propojení tamějších politických špiček s italskými mafiány. Asistentka premiéra Roberta Fica působila ve firmách kontroverzních italských podnikatelů – psali jsme zde.

Pobledlý premiér Fico na tiskovku nechal přinést milion eur v hotovosti. Peníze prý dostane ten, kdo dá stopu, která povede k dopadení vrahů.

Opozice volá po tom, aby ministr vnitra Robert Kaliňák a premiér Fico rezignovali na své funkce. Odstoupit z funkce má i policejní prezident Tibor Gašpar. Prý se vysmívali tomu, když Ján Kuciak ve svých reportážích upozorňoval na organizovaný zločin.

„Na jedné straně jsou Kaliňák a Gašpar zodpovědní za to, jak bezpečně se lidi na Slovensku cítí. Místo toho, aby dělali svou práci, aby sledovali podvody a odhalovali zločince ve svých řadách, vždy se snaží zesměšnit ty, kteří s odhaleními přišli,“ uvedl na tiskovce Igor Matovič – šéf strany Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti. „Deset let kryjí zlodějny a dělají si srandu z novinářů. Kuciak 44 dnů prosil o pomoc a oni ho nechali ve štychu,“ dodal naštvaný Matovič.

Igor Matovič tak upozornil na to, že ministr vnitra Kaliňák novináře Jána Kuciaka zesměšnil, když mu začal vyhrožovat podnikatel Marián Kočner a Kuciak žádal ochranu. Kaliňák tehdy uvedl, že žádné vyhrožování nezaznamenal.

Související články

Další články