Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Slovensko se raduje ze sněhové nadílky! Jak bude o víkendu v Česku? PŘEDPOVĚĎ

V Česku má o víkendu pršet. Ilustrační foto.
Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia
+ Další fotografie
Zatímco na Slovensku si lidé užívají první sníh, Česko si musí počkat. U našich sousedů napadlo skoro půl metru. Začátek listopadu má být teplejší, o víkendu můžeme čekat déšť.

Kdo se zatím netěší na zimu, může zajásat. První listopadové dny mají být podle aktuální předpovědi teplejší. O víkendu teploty neklesnou pod devět stupňů. Zato musíte počítat s deštěm, který se k nám pravděpodobně přižene v neděli.

Opačnou situaci zažívají naši sousedé na Slovensku. Vrcholky tamějších hor už pokrývá čerstvý sníh. Třeba Štrbské pleso se může pochlubit čtyřiceticenti­metrovou bílou nadílkou, podívejte se ve fotogalerii. A přestože už několikrát sněžilo i na českých horách, vlivem teplého počasí už na nich zbývá sotva poprašek.

Jaké počasí nás v následujících dnech čeká:

Pátek

Na většině míst republiky bude oblačno, počítejte i s ojedinělými přeháňkami. Na severovýchodě může nad 1 100 metrů i sněžit. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C. Povane mírný západní až severozápadní vítr. Odpoledne od západu polojasno.

Sobota

V sobotu bude polojasno. Po ránu se místy vyskytnou mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný jihovýchodní vítr. Ideální podmínky pro krásný podzimní výlet!

Neděle

Protáhnout ho až do neděle ale nedoporučujeme. Bude totiž zataženo až oblačno. Postupně na většině území začne pršet. Denní teploty se opět budou pohybovat mezi 9 až 13 °C. Povane mírný jihovýchodní vítr.

Související články

Další články