Otec z Nitry nechal v autě svou dceru. Prý ji tam prostě zapomněl. Kristínka neměla šanci v rozpáleném autě přežít – psali jsme ZDE.

Nyní Slováci řeší skandální chování reportérky TV Markíza Dany Brixové. Ta totiž spolu se svým kameramanem necitlivě naháněla matku mrtvé dívky. Brixová na zdrcenou ženu útočila s profesionálním důrazem a snažila se ji přitlačit k odpovědím, jako kdyby mluvila s vrahem nebo se zkorumpovaným politikem. Neuvědomila si, že před sebou má ženu, která právě přišla o svou dceru.

„Jak se to mohlo stát? Vy jste matka? Kdo ji tam vlastně nechal? A proč tam byla?“

Přesně tyhle dotazy na šokovanou matku Brixová vysypala. Pokus o rozhovor před televizní kamerou připomínal spíše palbu z kulometu.

Je to strašně moc nedůstojné se takto ptát. Je slaboduché klást tyto dotazy matce, která stále nemůže uvěřit, že přišla o dceru. Tyhle banální otázky napadají každého. Jenže oběma rodičům bude trvat měsíce, než budou schopni o tragédii promluvit.

Zpravodajství eXtra.cz najdete také na Twitteru.

Slovenský novinář Martin Hanus popisuje, co se děje s člověkem, který v autě zapomene své dítě. Přináší slova vědce Marca Warschauera, který se pokusil rozebrat, proč rodiče v moderní době zapomínají své děti v autě.

Sám Warschauer k tomu může mluvit. V roce 2003 se Warschauer vyklonil ze své kanceláře a viděl, že kolem jeho auta stojí dav lidí. Zajímalo ho proč. Sešel dolů na parkoviště a teprve tehdy mu došlo, že v autě zapomněl desetiměsíčního syna Mikeyho. Byl už mrtvý.

Dítě v autě zapomněla také matka ve Švýcarsku. Dopadlo to tragicky. Psali jsme ZDE.