Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Slovensko připravuje pohádku roku! Ve slavné Perinbabě 2 si zahraje i Andrea Verešová!

Slovensko, ale i Česko se dočkají pokračování slavné pohádky Perinbaba!
Zdroj: profimedia
+ Dalších 24 fotografií
Pohádka Perinbaba je už takový fenomén, že by bylo až moc divné, kdyby se nedočkala neméně slavného pokračování. A že se bude na co dívat!

Perinbaba je filmová československo-německá pohádka, zpracovaná na motivy pohádky Paní Zima od bratří Grimmů. V režii Juraje Jakubiska byla dokončena v roce 1985 a stala se v tu ránu slovenskou klasikou, Vánoce bez ní si už naši sousedé neumějí představit. Zkrátka je to taková druhá Popelka s Libuškou Šafránkovou na Slovensku…

Juraj Jakubisko se nedávno rozhodoval, zda natočí pokračování po více než dvaceti letech. Několik let prý pokračování slavné pohádky psal, prostor dostaly staré postavy, ale také postavy zcela nové. Největším oříškem pak bylo sehnat dostatek financí na výrobu samotného filmu.

“Slovenskú rozprávku podporil český fond a slovenský iba hľadá dôvody prečo nie. Najskôr som Perinbabu nazval Sedmonohý Lukáš, aby si nikto nevšimol, že ide o výnimočný film. Dostali sme granty, prísľuby a všetko. Ale keď som vyšiel s pravdou von, že je to Perinbaba, film, ktorý bude mať úspech, všetko sa obrátilo,” popsal situaci kolem financí režisér Juraj Jakubisko pro slovenský web pluska.sk. Jak je vidět, i Česká republika film Juraje Jakubiska dosti podpořila.

Vše nakonec dobře dopadlo a Juraj už začal točit. Důležitou postavu v pohádce hrála ve filmu slavná italská herečka Giulietta Massina, bohužel před lety zemřela, a tak ji Juraj Jakubisko prý přikouzlí do filmu digitálně. To už napovídá o kvalitním zpracování druhého dílu.

Zcela nově se v pohádce objeví i modelka Andrea Verešová (36), která by měla ztvárnit roli vznešené kněžny na zámku. Její natáčecí dny by měly začít v nejbližších dnech. Jsme si jisti, že Andrea roli krásné a zároveň bohaté paní zvládne na jedničku. Možná se její role nebude zas moc lišit od jejího reálného života, zaplněného luxusem.

Související články

Další články