Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Slovensko má první prezidentku: Zuzana Čaputová složila slib a vypadala skvěle!

Slovensko má první prezidentku: Zuzana Čaputová složila slib a vypadala skvěle!
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 13 fotografií
hlava státu
Politička, advokátka a občanská aktivistka Zuzana Čaputová (45) dnes oficiálně složila slavnostní slib a stala se první prezidentkou Slovenska. Stalo se tak 2 a půl měsíce od vítězství v prezidentských volbách. Funkci převzala od Andreje Kisky, který ji během voleb podporoval. Na inauguračním obřadu vypadala nová hlava státu perfektně a ukázala, že je skutečná dáma.

Zuzana Čaputová se dnes stala první prezidentkou v historii Slovenska. Z dříve neznámé advokátky, která byla během prezidentských voleb naprostou favoritkou, je v tuto chvíli již pátá hlava státu. Slavnostní slib složila v bratislavském sídle Slovenské filharmonie.

Ve svém projevu zdůraznila, že chce být prezidentkou všem občanům. "Složením ústavního slibu přebírám všechny závazky a povinnosti veřejné služby. Nepřišla jsem vládnout, přišla jsem sloužit občanům, obyvatelům Slovenska. V souladu s ústavním slibem, který jsem před chvílí složila, budu sloužit blahu slovenského národa, národnostních menšin a etnických skupin žijících na Slovensku," uvedla a s naprostou vážností dodala, že službu, ke které se zavázala, vnímá jako obrovskou zodpovědnost.

Široká veřejnost neobdivovala jen slova Čaputové, ale i její šaty, ve kterých vypadala jako skutečná dáma. Na jejím Facebooku jí šaty i projev chválí nejen občané Slovenska, ale i cizinci žijící v Německu nebo například v Americe. Krása a inteligence nové prezidentky Slovenska je zřejmě už známá i za hranicemi.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy