Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Slovenskem se šíří fáma o další zavražděné ženě: Obyvatelky Bratislavy se bojí

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 12 fotografií
hoax
Po brutální vraždě učitelky Violy M. (†34) se na sociálních sítích začaly šířit nepravdivé zprávy o dalších podobných případech. Slovenská policie už před časem uvedla, že sériový vrah v Bratislavě neřádí a fámu o další vraždě v přístavu vyvrací. Tomu, kdo ji šíří a děsí tak ženy po celém Slovensku, hrozí i dva roky ve vězení.

Na Facebooku se objevil příspěvek, který v nevědomosti sdílela spousta lidí. Po brutální vraždě Violy M., která byla nalezena v bratislavském přístavu, na internetu koluje fáma, podle které bylo na tomtéž místě nalezeno další tělo. V příspěvku stojí, že bylo stejným způsobem znásilněné, umučené a znetvořené.

V příspěvku se nadále píše o tom, že o další vraždě policie z taktických důvodů mlčí, aby tak neohrozila vyšetřování vraždy Violy. „Jedná se o mimořádně závažnou dezinformaci, která se šíří na Instagramu a Facebooku. Její dosah můžeme počítat v desítkách tisíc lidí,“ uvedla slovenská policie na svých stránkách.

První informace slovenské policie o tom, že zpráva o další mrtvé ženě je hoax, přišla v pátek v noci. Jen o 10 hodin později policisté doplnili nové informace. „V noci jsme dopadli několik šiřitelů a autorů dezinformací, kvůli kterým se nyní mezi ženami šíří panika. Jejich konáním se zabýváme, protože jsou podezřelí z šíření poplašné zprávy, za což jim hrozí až dva roky vězení,“ napsali policisté.

Dvě vraždy za sebou

Zlomený obratel a devastační poranění análního otvoru. Krásnou učitelku Violu (†34) kdosi mučil a brutálně zmlácenou ji nechal ležet v bratislavském přístavu. Poranění naznačují, že mladou ženu pachatel během bití zároveň znásilňoval. Přestože bylo mimořádně chladné počasí a pršelo, Viola na sobě měla pouze sukni, silonky a svetr, boty byly pohozené asi 50 metrů od ní.

Jen tři dny poté, co byla veřejnost informována o vraždě Violy, bylo v Bratislavě nalezeno bezvládné tělo 28leté ženy. „Můžu jednoznačně potvrdit, že není žádná souvislost mezi tímto případem a případem, který byl dokumentován ve stejném teritoriu 11. listopadu,“ ubezpečil ředitel bratislavské policie Adrián Pavlík.

Mohlo by vás zajímat

Další články