Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Slovenská parodie na Hobita: Pohádku Čarovný kamínek diváci cupují na kousky

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 14 fotografií
kritika
Zatímco čeští diváci na Štědrý večer sledovali pohádku Princezna a půl království, těm slovenským v televizi běžel Čarovný kamínek. Pohádka se natáčela v malebné přírodě a to bylo bohužel to jediné, co diváky skutečně zaujalo. Film totiž kritizují tak, až se dá říct, že ho cupují na kousky.

Je známo, že čeští a slovenští diváci jsou na pohádky, a obzvlášť ty štědrovečerní, velmi citliví. Zatímco Česká televize si loňský propadák s Kouzelníkem Žito vynahradila letošní pohádkou Princezna a půl království, na Slovensku lidé u televizních obrazovek hřímali. Čarovný kamínek, který v našich televizích běžel dnes, rozcupovali na kousky.

Pokud diváky něco na snímku potěšilo, byla to malebná příroda, v níž byl natáčen a také představitelka hlavní role Kristína Spáčová. Jinak na něm ale nenechali nit suchou. „Nápad dobrý, začínalo to dobře, potom se ale děj začal trochu motat, jak je často problémem, vzniklo víc dějových linií, chyběla hlavní, výrazná,“ napsala jedna z divaček.

Český divák se pozastavil nad tím, že pohádku na Slovensku vysílali na Štědrý večer. „Tak tohle by v Česku na Štědrý večer neprošlo. Jakési božské lesní bytosti světélkující různými barvami se jednou rozhodnou, že odmění jiné bytosti. Ty žijí v norách, které jsou vlastně identické s těmi z Hobita. Hlavní hrdina s řídkým ochlupením ve tváři a zacuchanými vlasy u nás asi moc neosloví. A když jednou není slepý, musí podruhé být někdo němý,“ narazil kritik na němou hlavní hrdinku.

Na další komentáře diváků se podívejte v galerii. Jaký názor jste si na pohádku Čarovný kamínek udělali vy? Líbí se vám, nebo se podle vás víc povedla Princezna a půl království s Matoušem Rumlem a Evou Josefíkovou v hlavních rolích?

Související články

Další články