Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Slováci v šoku: Na svobodě jsou teenageři, kteří měli znásilnit dvě děti

skandál
Policie ze slovenské Prievidze řešila otřesný případ. Dva mladíci (15 a 16) tam měli v bytě popíjet alkohol s dvěma dvanáctiletými dívkami, které poté znásilnili. Následně strávili dvě noci v cele, v pátek o jejich osudu rozhodoval okresní soud.

Těsně před začátkem letních prázdnin skončili dva mladíci v policejní cele poté, co na sídlišti v Prievidze znásilnili dvě dvanáctileté dívky. Prokurátor okresní prokuratury podal návrh na vzetí obviněných do vazby především proto, aby neovlivňovali svědky a nepokračovali v trestné činnosti. O případu informovala televize Markíza.

Původně mělo jít jen o celkem nevinnou zábavu, dva mladí chlapci se jen sešli s kamarádkami v bytě jedné z dívek. Pak ale začala čtveřice popíjet alkohol a následně skončili chlapci se školačkami v ložnici. Vše prasklo poté, co se jedna z nich svěřila své sestře. Rodiče mladíků odmítají uvěřit tomu, čeho se jejich synové měli dopustit. Dívky se s nimi prý sejít chtěly a pokud k něčemu došlo, bylo to podle nich dobrovolně.

Stále ale jde o teprve dvanáctileté dívky a tak jde o trestný čin. Soudce rozhodl, že mladíci budou stíháni na svobodě. „Soud přijal záruky důvěryhodných osob a písemné sliby obviněných, vazbu nahradil dohledem probačního a mediačního úředníka. Současně oběma obviněným uložil zákaz styku s poškozenými a zákaz přiblížit se k poškozeným v jakékoliv formě,“ informoval podle Markízy Michal Turák z krajského soudu.

Související články

Další články