Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Slováci mají z ostudy kabát: Polovinu sdílených koloběžek lidé rozkradli

ostuda
Sdílené koloběžky si lidé v Praze poměrně hodně oblíbili, ale u našich sousedů na Slovensku jsou horkou novinkou. Společnost Mint se snaží prorazit se sdílenými koloběžkami právě v Bratislavě, kde jich rozmístila po centru prvních padesát. Bohužel nastal problém, se kterým společnost Mint pravděpodobně nepočítala. Slováci v hlavním městě totiž začali koloběžky krást jako na běžícím pásu.

„Ano, stalo se, že se někteří z našich spoluobčanů rozhodli přisvojit si naše koloběžky,“ napsala firma minulé úterý na sociální síti Facebook. V Praze systém sdílených koloběžek funguje normálně a lidé ho rádi využívají.

Na Slovensku se snaží systém sdílených koloběžek zavést, ale momentálně jim to přináší spíše více starostí. Za prvních pár dní lidé v centru Bratislavy rozkradli více než polovinu koloběžek.

„25 z nich bylo do několika hodin vráceno. Za tuto pozitivní statistiku vděčíme úzké spolupráci s policií,“ řekl televizi JOJ provozovatel firmy Štefan Jantík. I přesto ale firma dál žádá na sociálních sítích občany o spolupráci.

Každá koloběžka má vestavěný bezpečnostní systém, který pozná, kde se koloběžka právě nachází. Když se tedy člověk rozhodně, že ji ukradne, tak ho policie velmi snadno najde.

Mohlo by vás zajímat

Další články