Muselo to přijít. Nevýrazné výkony slovenského národního týmu v úvodních zápasech MS naznačovaly, že brzy přijde náraz. Debakl se dostavil, ale možná až překvapivě brzo. Cígerovi svěřenci totiž do dnešního zápasu vstupovali v roli favorita.

Němci je ale zaskočili tradiční bojovností a nátlakovou hrou a nakonec Slováky přejeli v poměru 5:1! Slováci dokonce museli střídat brankáře, protože ten, co nastoupil do začátku, byl jako cedník. Na slovenských zpravodajských portálech už se objevují první omluvy a výmluvy. Web čas.sk vyšel s tím, že jejich hochům nebyl uznán gól. K čemu ale jedna branka při prohře 1:5? Co by změnila?

Slovenský kouč byl po rychtě zralý na ručník a zuřil. „Ani jeden náš hráč nebyl schopný něco vymyslet. Asi jsme nebyli správně namotivovaní. Neumíme hrát v každém utkání naplno. Němci hráli jako o život. Proti Bělorusům přijdou změny,“ uvedl pro sport.sk trenér týmu, který to nyní bude mít s postupem mezi nejlepší osmičku turnaje hodně těžké.

"Ve všech činnostech jsme byli horší,” popisoval Cíger prohraný zápas. Reprezentace našich sousedů ovšem hrála mizerně už s Maďarskem a žádná paráda to nebyla ani proti Francii. To poznamenali i čeští odborníci, na které následně slovenský kouč slovně útočil. Tady má důkaz o tom, že ti jeho hoši opravdu hrají bídně.