Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Slova znalce o těhotné vězeňkyni: Jak to vražedkyně Janáková dokázala?

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
rozhovor
Po odpykaných dvou letech z celkových 30, na které byla Petra Janáková (29) odsouzena za vraždu sběratele mincí, jde vražedkyně na svobodu. Žena, která zabíjela pro peníze, ve vazební věznici v Hradci Králové záhadně otěhotněla. Nyní je v 6. měsíci a soud vyhověl její žádosti o přerušení trestu. Redakce eXtra.cz oslovila bývalého ředitele vězeňské školy Jana Beera, aby řekl, co si o případu myslí.

Petra Janáková si má odsedět třicet let za vraždu filatelisty, kterou spáchala společně se svým tehdejším manželem Jaroslavem Janákem. Momentálně má za sebou dva roky ve vězení, nyní je ale opět na svobodě. Ve vězení se jí totiž záhadným způsobem podařilo otěhotnět a soud vyhověl její žádosti o přerušení trestu. Janáková se tak bude moci volně pohybovat na svobodě až do září 2020, kdy se vrátí zpět do výkonu trestu. Někdejší ředitel střední školy pro vězně Jan Beer pro eXtra.cz řekl, co si o případu myslí.

Dle Beera rozhodně nejde o neposkvrněné početí. Generální inspekce bezpečnostních sborů nyní vyšetřuje, kdo je otcem dítěte. S trochou štěstí se ho prý podaří vypátrat pomocí stěrů, nebo je také možné, že ho Janáková nechá zapsat do rodného listu.

Otěhotnění Janákové je podle Jana Beera skutečnou náhodou. Ve vězení by totiž bez povšimnutí nemohla s nikým udržovat dlouhodobý fyzický vztah, a tak je velmi pravděpodobné, že k případnému styku došlo jednou, nebo se jí povedlo oplodnit se spermatem, které jí bylo do vězení doručeno.

Související články

Další články