Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Poslední slova před smrtí: Plníme si sen, napsal průvodce, který zemřel s Kellnerem

Gregory Harms: Ve vrtulníku s Petrem Kellnerem byl i legendární lyžař
Zdroj: Archiv Gregory Harms / Profimedia / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 14 fotografií
TRAGÉDIE
Tragédie na Aljašce, kde při pádu helikoptéry zahynulo celkem pět lidí včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera (†56) rezonuje po celém světě. Jedním z těch, kdo hrůznou nehodu nepřežili, je i zkušený lyžař Gregory Harms (†52). Ten nedlouho před svou smrtí psal na sociálních sítích o plnění svých snů a nekonečné zimě.

V sobotu došlo k děsivé nehodě vrtulníku na Aljašce, kdy zemřelo celkem pět lidí a jen jeden přežil - snowboardista a fotograf David Horváth, který je ve vážném stavu. Obětí tragédie se stal kromě miliardáře Petra Kellnera i zkušený lyžař a milovník hor Gregory Harms. Gregory přitom jen chvíli před smrtí pověsil na svůj Instagram černobílou fotografii, na níž si užívá sjezd v prašanu.

Snímek doplnil komentářem, ve kterém se mimo jiné píše: "Po vynaložení velkého úsilí jsou David a jeho tým zpátky na Aljašce." Příspěvek doplňuje textem, že si plní sen o nekonečné zimě a lyžování s kamarády.

Gregory Harms byl lyžař, snowboardista, horský průvodce a specialista na heliskiing. To je náročná sportovní disciplína, které všichni členové výpravy holdovali. Lyžaři se při nechají vysadit vrtulníkem ve volné přírodě a užívají si sjíždění kopců v panenské přírodě. "Byl to jeden z nejzkušenějších průvodců v oboru a průkopník aljašského heliskiingu," uvedla na jeho adresu Mary Ann Pruittová, mluvčí resortu Tordrillo Mountain Lodge, kde byl mimo jiné ubytován i Petr Kellner. Podle webu The Telegraph a jejího vyjádření Harms pracoval pro resort patnáct let.

Zkušený horský průvodce už jednou vyvázl smrti, v 90. letech přežil nehodu vrtulníku v Chile, při které zemřeli dva lidé. Informaci připomněl web deníku Anchorage Daily News s odkazem na vyjádření jeho dobrého kamaráda Chrise Davenporta.

Mezi další oběti nehody patří zkušený horský průvodce Sean McManamy (†38) nebo pilot helikoptéry Zachary Russell (†32). Dále pak dvě osoby z České republiky – podnikatel a instruktor snowboardingu Benjamin Larochaix (†50) a podnikatel Petr Kellner, jeden ze sedmdesáti nejbohatších lidí na světě. Jediným přeživším po hrůzné havárii je český snowboardista a fotograf David Horváth (48). Jeho stav je stabilizovaný, nicméně vážný.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy