Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Slova plná vzteku: Podvedli nás a přišli jsme o svobodu, tvrdí matka Andreje Babiše mladšího

+ Dalších 11 fotografií
Kauza Čapí hnízdo
První manželka Andreje Babiše, Beatrice Babišová, se poté, co reportéři vypátrali jejího syna Andreje Babiše mladšího ve Švýcarsku, držela stranou. Nyní se ale rozhodla, že se k celé kauze vyjádří. Tvrdí, že se synem přišli o svobodu...

Po dlouhé době se k prvním slovům po vypátrání Andreje Babiše mladšího odhodlala i jeho matka Beatrice Babišová. „Navzdory tomu, že jsem reportéry upozornila na to, že je můj syn nemocný, a proto rozhovor s ním nepřipadá do úvahy, skrytou kamerou rozhovor se mnou a s mým synem natočili a zveřejnili,“ řekla pro TV Nova Beatrice Babišová.

„Tím, že byla zveřejněna adresa našeho bydliště, nemůžeme svobodně ani vyjít na ulici. Prosím novináře, aby respektovali naše soukromí a zdravotní stav našeho syna,“ pokračovala.

„Požádala jsem naše advokáty o ochranu práv celé naší rodiny. Ještě zvlášť žádám paní Slonkovou a pana Kubíka, kteří po měsíci zase přišli do domu, kde bydlíme, 16. listopadu 2018, aby nás už neobtěžovali, protože už s nimi hovořit nebudeme. Děkuji,“ dodala.

Policie se snažila Andreje Babiše mladšího vyslechnout již druhým rokem. Je totiž klíčovou postavou k objasnění případu týkajícího se dotačních podvodů jeho otce v kauze Čapí hnízdo. Ve Švýcarsku ho vypátrali reportéři Televize Seznam. Těm řekl, že krátce po zahájení trestního stíhání byl unesen na Krym zaměstnancem Agrofertu, řidičem Petrem Protopopovem. Měl být tak odklizen z dosahu policie. Premiér Andrej Babiš řekl, že jeho syn má schizofrenii. Dle posudku vypracovaného manželkou Protopopova nebyl schopen výslechu.

Mohlo by vás zajímat

Další články