Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Slova plná bolesti: Zpověď otce mladíka (16), který seděl v autobuse smrti

Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru
+ Dalších 17 fotografií
tragédie
Tragická nehoda, která otřásla nejen Slovenskem, ale zasáhla i Česko, si vyžádala zatím 12 lidských životů a řadu zraněných. To, co se odehrálo ve středu odpoledne na cestě mezi Nitrou a Zlatými Moravci, zasáhne navždy do životů mnoha rodin. Nikdo z těch, kdo přežil srážku autobusu s nákladním vozem, nezapomene na tragickou událost. Ani otec mladíka (16), který se podruhé narodil a z autobusu zvládl vyjít bez pomoci...

Slovenskému portálu Nový čas se podařilo vyzpovídat jednoho z rodičů, jehož syn seděl v autobuse smrti. Podvečer přišel do krizového centra, kde pomáhali psychologové rodinám obětí a dalším lidem, kteří přežili tragickou nehodu. Jeho syn měl štěstí, přežil a nemá ani vážnější zranění. "Synovi je 16 let a studuje na gymnázium. Vezl se v tom autobuse a měl štěstí, že z něj vyšel po svých… " řekl deníku otec.

„Za všechno může ten kamion. Jejich řidiči tam létají jako blázni. Bylo jen otázkou času, kdy se tam něco stane,“ dodal otec se slzami v očích a s vědomím, že mohl přijít o svého milovaného potomka.

Cesta smrti

Právem úsek, kde se srazil autobus s nákladním vozem, dostal přezdívku Cesta smrti. V průměru na každém jejím pátém kilometru zahynul jeden člověk. Cesta 1. třídy mezi Nitrou a Zlatými Moravcích kdysi patřila k nejnebezpečnějším úsekem na Slovensku.

Nehodu autobusu, ve kterém byli většinou středoškoláci, a nákladního vozu nepřežilo 12 lidí, další téměř dvě desítky zraněných museli záchranáři transportovat do okolních nemocnic. Výpovědi svědků hovoří o panice a smutku, ale i o tom, kolik lidí se snažilo pasažérům autobusu pomoct. „Náklaďák jel rychle, rozhoupal se a korbou trefil autobus do středu. Dávali jsme jim první pomoc. Kdo mohl, pomáhal zraněným. Všichni jsme dávali lékárničky,“ uvedl jeden ze svědků tragédie.

Policie začala okamžitě konat. „Vyšetřovatel Okresního ředitelství Policejního sboru v Nitře zahájil trestní stíhání pro trestný čin obecného ohrožení. Okolnosti a míra zavinění této tragédie jsou předmětem vyšetřování. Na místě události stále probíhá obhlídka místa nehody a vyšetřovatel vyslýchá svědky tragédie,“ uvedla slovenská policie.

Policie podle listu Pravda pracuje s verzí, že řidič nákladního vozu si bral do ruky mobilní telefon. Řidič nákladního vozu utrpěl lehká zranění. Řidič autobusu byl podle slovenského portálu zkušený a měl těsně před důchodem. Podle výpovědí svědků se snažil zabránit čelní srážce. I tak byl počet obětí obrovský. Bohužel 12 lidí nehodu nepřežilo, dalších 20 skončilo v nemocnici.

Mohlo by vás zajímat

Další články