Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Slova o Jaromíru Jágrovi, rodině a Vánocích: Vladimír Růžička promluvil pro eXtra

Slova o Jaromíru Jágrovi, rodině a Vánocích: Vladimír Růžička promluvil pro eXtra
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Hokejová legenda Vladimír Růžička (56) miluje nejen svou rodinu - krásnou manželku Marušku (31) a dceru Lejlu, hokej, ale i vánoční veselí. Aktuálně má pro své blízké už všechny dárky a rozhodně se těší na tradiční pohádky v televizi. Redaktorovi eXtra.cz poskytl exkluzivní rozhovor, ve kterém prozradil, co ho dělá nejšťastnějším, o jaký dárek si řekl Ježíškovi, ale třeba i promluvil o Jaromíru Jágrovi (47).

Když se vysloví Jaromír Jágr - co pro vás tato legenda znamená?

Jarda je o deset let mladší hráč. Když vyběhli kluci jako Robert Reichel, Martin Ručinský, kteří hráli poměrně dobře, tak Jarda Jágr z těch hráčů hraje nejdéle. Já jsem s ním hrál na olympiádě...

On je přirozený talent, nebo dříč?

On je velký talent, ale ten hráč musí mít v sobě i vůli a další věci. Teď to je vidět. Jardovi bude 48 let a potvrzuje dlouhověkost hokejovou, neskutečnou, o které si myslím, že je neuvěřitelná. Přesvědčuje tak všechny, že v těchto letech to jde zvládat. Co on ukazuje u nás v extralize... Pořád se je na co koukat.

Do kolika si myslíte, že Jaromír bude hrát?

On by mohl hrát dlouho, ale bude rozhodovat zdraví. To je spíš otázka na něj, ale myslím si, že bude rozhodovat zdraví.

Máte skvělou rodinu a je na vás vidět, že jste opravdu šťastný muž... Bavíte se s manželkou doma o hokeji? Říkala mi, že je velká fanynka vaší práce a celkově hokeje.

Občas se bavíme o hokeji, protože to manželka sleduje. Když to vlastně řeknu jinak, manželka s dcerou jsou moje dvě největší fanynky.

Pojďme na chvíli od hokeje. Blíží se svátky. Jak budete trávit Vánoce?

Vánoce budu určitě trávit s rodinou. Budeme mít Štědré večery dva. Přesně 24. ráno pojedeme na dva dny do Havířova za manželčinými rodiči a den předtím, tedy 23., budeme chvíli doma u mých rodičů. Následně se 25. přesouváme do Hradce, kde hrajeme zápas. Máme to takhle každý rok...

Máte už všechny dárky nebo se řadíte k lidem, kteří je shání na poslední chvíli?

Dárky kupuji dříve a v tuto chvíli už je mám nakoupené, připravené. S manželkou máme dárky i pro dceru a pro rodiny. A co časově nestihnu já, tak mi pomůže manželka.

Předpokládám, že i vy už jste psal Ježíškovi dopis... Co v něm bylo za přání?

(směje se) Psal, to je jasný... Přál jsem si, abychom byli všichni zdraví, to je důležité, a aby nám to jako rodině klapalo jako doteď. To zdraví je ale nejdůležitější. Jsou to takové fráze, ale ono to tak je, bez zdraví není nic. S manželkou máme oba už starší rodiče, takže se o ně strachujeme.

Kterou z tradičních pohádek máte nejraději?

My jsme s manželkou milovníci pohádek. Takže to sledujeme. A nejoblíbenější pohádka moje i mé skvělé manželky je jednoznačně Popelka - tu máme nejraději.

Když se zase vrátíme k hokeji, nelákalo by vás zahraniční angažmá? Vím, že jste v minulosti nabídky z Ruska odmítal.

Do konce dubna mám smlouvu v Hradci a pak uvidíme, co bude dál. Samozřejmě ale v angažmá v zahraničí jsem ještě nebyl, tak kdyby to bylo něco zajímavého, rozumného, lákavého, tak určitě člověk nad tím zapřemýšlí. Zahraničí se určitě nebráním. Ale jak říkám, teď jsem v Hradci a nechci předbíhat, co a jak bude dál.

První část rozhovoru s hokejovou legendou najdete ZDE: Exkluzivní rozhovor s Vladimírem Růžičkou: Promluvil o těžkých začátcích i dalším dítěti

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy