Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Šlo o sestřelení? Při pádu letadla zemřelo 176 lidí, Írán odmítá vydat černou skříňku

Zdroj: profimedia
tragédie
Ve středu se poblíž teheránského Mezinárodního letiště imáma Chomejního zřítil ukrajinský letoun se 176 lidmi na palubě. Nikdo z cestujících ani posádky tragédii nepřežil a zahraniční média spekulují, že šlo o sestřelení. Na troskách letadla jsou prý stopy po střelách. Napětí roste i z důvodu, že Írán odmítá vyšetřovatelům vydat černou skříňku.

Pád letadla, který nikdo nepřežil, je jednou z nejhrůznějších leteckých tragédií. Zahraniční média informují o tom, že mohlo jít o sestřelení. Jejich teoriím nahrává i fakt, že Írán odmítá vyšetřovatelům vydat černou skříňku.

Podle deníku The Sun jsou na troskách letadla viditelné stopy po střelách. Experti tvrdí, že mohlo jít o zatoulané střely Íránců, kteří zaútočili na americké vojenské základny v Iráku. Černá skříňka byla po pádu stroje nalezena, je prý sice poškozená, ale neměl by být problém z ní dostat potřebná data.

Íránská média hovoří o tom, že jeden z motorů krátce po vzletu vzplál a pilot tak ztratil kontrolu nad řízením. V prvotních zprávách informovala, že pád letadla způsobily neznámé technické potíže.

Vyjádření Ukrajiny

Ukrajinský letoun typu Boeing 737 byl vyroben roku 2016 a podle ukrajinského ministerstva zahraničí prošel dva dny před osudnou tragédií pravidelnou kontrolou a údržbou. Proto je prý téměř nemožné, aby u něj došlo k technické poruše.

Související články

Další články