Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Slizké párky, plesnivý salám a zapáchající řízky: Tohle je seznam ZKAŽENÝCH potravin!

Zdroj: Potraviny na pranýři
+ Další fotografie
HNUS
Potraviny na pranýři pravidelně upozorňují na závadné a nebezpečné potraviny, kterým byste se měli vyhnout. V poslední době se jedná o oslizlé párky, plesnivý salám nebo zapáchající kuřecí řízky.

Portál Potraviny na pranýři opět upozornil na závadné, nebezpečné, nejakostní nebo falšované potraviny, na které by si lidé měli dávat pozor. „Bezpečné potraviny jsou takové, u kterých není překročen hygienický limit cizorodých látek, nejsou v nich použita nedovolená množství éček a jsou u nich dodrženy požadavky stanovené odpovídajícími právními předpisy,“ vysvětluje portál Potraviny na pranýři.

„Bezpečnost potravin může být také ohrožena přítomností předmětů jako je písek, skořápky, střípky skla apod.,“ dodává. V poslední době se na seznamu nebezpečných potravin objevily párky z prodejny Van Tiep Nguyen z Teplic, které byly na povrchu oslizlé.

Výrobek zapáchal po kažení a měl šedozelenou barvu. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Jako další se objevil na seznamu salám Vysočina z obchodu VAN NGUYEN LE z Dobrušky.

Na povrchu výrobku pod obalem byla u všech hodnocených balení zjištěna plíseň viditelná pouhým okem. V Praze 5 v obchodním řetězci Billa byla zase nalezena závadná kuřecí stehna, jejichž nevyhovující parametr byla hlavně vůně. Výrobek zapáchal po zkaženém mase. V Bille pak byla nalezena i další závadná potravina, a to kuřecí prsní řízek, který byl oslizlý, nazelenalé barvy a zapáchal po kažení.

V Brně v potravinách Brněnka se pro změnu našlo závadné víno. V bílém víně značky Muscat migdal byla v chuti patrná oxidáza. Oxidáza vína je vadou, kdy víno má většinou velmi vysokou až nahnědlou barvu a chuť a vůni po jablkách.

Související články

Další články