Věřila, že Katce dokáže pomoci zařadit se do normálního života. To se ale nepovedlo. Helena Třeštíková za dobu, kdy mapovala smutný životní příběh narkomanky Katky, poznala život člověka závislého na droze. Katce pomáhala finančně i materiálně.

Redakci eXtra.cz se dokumentaristka svěřila, co s Katkou na schůzkách probíraly. A nejen to! Popsala nám i moment, kdy vysvitla naděje, že Katka zvládne boj se svou závislostí. „Když byla těhotná, věřila jsem, že začne nový život. I ona si to moc přála. Často mi svěřovala, že miminko, které nosí v bříšku, je tím, co jí dodává sílu. Už tehdy byla silně závislá, ale snažila se s drogou skoncovat. Tehdy jsem jí pomohla najít odbornou pomoc, tedy lékaře specialistu, který ví, jak pracovat s těhotnými, jež jsou závislé,“ začala oblíbená dokumentaristka vyprávět smutný příběh.

Katka se chtěla vrátit do života, měla své plány, ale ani v těhotenství nesměla přestat brát. „Lékař doporučil, aby dávky snižovala. Přestat ze dne na den bylo relativně nebezpečné. Takže když porodila, miminka se v kojeneckém ústavu ujal specialista na detoxikaci. Katka měla naději a život začala vidět v lepších barvách. To byl jeden z těch krásných momentů, kdy jsem věřila, že to zvládne,“ pokračovala Helena Třeštíková. Ale zmýlila se!

Katka roli matky nezvládla a boj se závislostí prohrála. Přátelství s Třeštíkovou ale fungovalo dále. Scházely se, když Katka potřebovala peníze, a povídaly si o životě. „Bavily jsme se o mé rodině, ptala jsem se na její život. Ale upřímně, život drogově závislého je opravdu těžký a tak komunikace není většinou rozmanitá, ale zúžená. Moc témat se nedalo probrat, ale i tak jsem věřila, že Katka jednou vezme svůj život pevně do rukou. To se ale zatím podle všeho nepodařilo,“ dodala smutně Třeštíková, kterou upřímně mrzí, že Katku drogové opojení stáhlo na samé dno.