Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Slíbená princezna vzbuzuje vášnivé emoce: Přehled chemlonových paruk a středoškolských skečů, píší lidé

Zdroj: se souhlasem Česká televize/David Raub
+ Další 2 fotografie
film

Česká pohádka Slíbená princezna je obsazena zvučnými jmény, avšak vzbuzuje rozporuplné reakce. Recenze tvrdí, že se jedná o pokles české filmové pohádky, někteří diváci zase pějí ódy. 

Pohádka je koprodukčním snímkem (Česko, Slovensko) a dle hodnocení na ČSFD se příliš nepovedla, získala pouhých 20%. Jedná se o pohádku na motivy Karla Jaromíra Erbena a jakýmsi předskokanem je poněkud povedenější Zlatovláska z roku 1973 s Petrem Štěpánkem a Jorgou Kotrbovou.

Každý máme jiný vkus, možná někoho naláká hvězdné obsazení pohádky Slíbená princezna. Těšit se můžeme na Annu Kameníkovou, Václava Vydru, Jana Dolanského, Jana Cinu, Martina Stránského či Jitku Čvančarovou.

Komentáře diváků

Některé komentáře k pohádce nejsou zrovna lichotivé: „ Přehled kur * * ch krojů, chemlonových paruk a středoškolských skečů" či „Je to blábol.“  "I toi-toi má lepší obsah než tahle "pohádka," napsal na adresu filmu další z diváků. 

Jako vždy se ale najde i několik málo nadšenců, kteří film brání: „Mému synovi se to líbilo, dokonce ji chtěl pustit ještě jednou.“ Nebo „Lidi, proč musíte furt všechno kritizovat? Tohle je přeci pohádka pro děti. Myslím, že tam bylo mnoho vtipných momentů. Když nemáte smysl pro humor, pusťte si horor." 

Zlatovlasá Radost

Na začátku příběhu je kůže kouzelného hada, kterou ochutná i zlý a krutý kníže Honorád. Po pozření kůže začíná rozumět řeči zvířat. Když si usmyslí, že chce zlatovlasou princeznu, pošle svého služebníka Jiříka daleko do světa, aby zlatovlasou Radost přivedl.

Po nejrůznějších dobrodružných zážitcích se Jiřík nakonec dostane až do království, kde nejmladší ze dvanácti dcer, princezna Radost, žije. Zadarmo si ji však odvést nemůže, musí splnit tři úkoly a především porazit svého konkurenta, zlého a nečestného piráta Za Bié Ocradé. Jiříkovi naštěstí pomáhají nejen zvířátka a jeho družina, ale i sama princezna, která se do něj zamilovala.

Česká televize však filmu dává stále šanci a lidé si ho tak mohou opět připomenout v pátek od 20.10.


Související články

Další články