Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Slepý a hluchý muž byl úplně ztracený: Než ho geniálně zachránila malá blondýnka (15)!

Zdroj: Alaska Airlines
Tim Cook je hluchý a navíc slepý. Když letěl z Bostonu do Portlandu, komunikace s ním se ukázala jako velice obtížná, obzvláště pro tamní stewardy. Neobvyklá situace ale nevyvedla z míry Claru Daly (15), která cestovala ve stejném letadle jako on. Těžce indisponovaného muže nechtěla nechat ve štychu, a tak s ním komunikovala pomocí znakové řeči, kdy používala hmat.

Clara Davy je obyčejná dívka s neobyčejně velkým srdcem. Po celou dobu šestihodinového letu komunikovala s pasažérem Tomem Cookem, který je hluchý i slepý. Stewardi a ostatní účastníci letu nevěděli jak, ale Clara to vzala do svých rukou, píše Daily Mail

S Tomem se dorozumívala pomocí znakové řeči spojené s hmatem. Nechtěla, aby se cítil nekomfortně, a tak mu znakovala do dlaně. Všichni doslova užasli, jak laskavě se teenagerka k muži chová. Sotva by takto složitou situaci uměl řešit dospělý člověk.

Relativně dlouhý let tak muži v nevýhodné pozici zpříjemnila. Lynette Scribner, která vedle pana Cooka seděla, neváhala a okamžitě příběh popsala na svém Facebooku. Patnáctiletá Clara se naučila znakovat, jelikož má sama dyslexii a byla to pro ní nejjednodušší forma naučení se "cizího" jazyka. Jak vidíte, vyplatilo se.

Související články

Další články