Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Slepičí dinosaurus: Předek T-rexe byl velikosti běžné české kvočny z vesnice

Předek T-Rexe byl velký asi jako dnešní slepice
Zdroj: Profimedia
Nebezpečí

Předchůdce T-rexe a dalších masožravých dinosaurů měl dle odborníků velikost každé dnešní běžné slípky. Tenhle malý kohoutek by sice nebyl člověku sám o sobě nijak nebezpečný, pokud byste ale narazili na skupinu těchto tvorů, znamenalo by to pro vás velký problém.

Slepičí dinosaurus

T-rex velikosti slepice se po planetě Zemi proháněl před 215 miliony let. Tenhle dinosaurus byl jeden z prvních teropodů, tedy skupiny masožravých jedlíků, ze kterých se pak další masožraví dinosauři vyvinuli. Malý dinosaurus se až nápadně podobal svému velkému legendárnímu bráškovi Tyrannosauru rexovi, který přitom světlo světa spatřil až o 150 milionů let později a byl mnohem větší a nebezpečnější.

Tlupa? Pro člověka nebezpečný problém

Podle odborníků by setkání s jedním z těchto roztomilých kohoutků žádnou velkou hrozbu pro člověka naštěstí nepředstavovalo, což je dobrá zpráva pro všechny cestovatele do minulosti. Setkat se ale s celou tlupou by už znamenalo velký a jistý problém, tito tvorečci si totiž na mase pošmákli velmi rádi. Postupně se tak z malých slepičátek i díky jejich velkému apetitu vyvinuly masožrové a extrémně nebezpečné stvůry.

Prehistorický tvoreček se dle odhadů živil hlavně ještěrkami a lovil převážně v početných tlupách. Zkamenělé kosti slepičího stařečka byly nalezeny v padesátých letech minulého století a dinosaurus žil na území dnešního Walesu. O zprávě informoval britský deník The Sun.

Související články

Další články