Bývalý voják Patrick Hall by souzen dohromady za sedm znásilnění, kterých se měl dopustit od roku 2006 do roku 2011. Mezi jeho oběti patřila, a dokonce dvakrát, britská žena z Rochdale jménem Tracy Shelvey (41), která proti němu dvakrát svědčila u soudu.

Bývalý příslušník armády byl zproštěn viny z prvních tří obvinění ze znásilnění a soudce nařídil porotě, aby jej ani neshledávala vinným ze čtvrtého obvinění. Poté byl postaven před soud v Manchesteru, kde byl souzen za další tři znásilnění a proti němu stejně jako v prvním procesu svědčila právě Tracy.

Ale porota poslední den v lednu tohoto roku shledala Patricka Halla nevinným a propustila jej na svobodu. Jeho údajná dvojnásobná oběť Tracy Shelvey ihned po osvobozujícím rozsudku spáchala sebevraždu skokem ze střechy místního obchodního centra. Tracy navštívili u ní doma policisté, aby ji informovali o rozsudku, a podle výpovědi vykazovala známky silného rozrušení, večer si dokonce zavolala na linku první pomoci a byla velmi rozrušená, přijeli k ní opět policejní důstojníci a když se uklidnila, opět odjeli.

V deset večer se rozhodla pro konečný a nevratný krok.

Podle výpovědí místních žila matka jednoho dítěte v domě bez vody a elektřiny, koupat se chodila k sousedům. Po její smrti nařídil policejní komisař Tony Lloyd revizi celého případu.