Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Slepá Květa o brutálním taxikáři: Vyhodil z auta moji fenku a snažil se mi sebrat mobil

V pondělí se v Praze odehrál příšerný incident, kdy taxikář Boltu vyhodil z auta nevidomou ženu. To údajně jen proto, že řidič nechtěl v autě asistenčního psa. Když se Květa na telefonu pokoušela hlasově vytočit číslo a zavolat si pomoc, agresivní taxikář se jí snažil vyrvat mobil z ruky.

K otřesnému případu došlo v průběhu pondělního rána v pražské ulici Bořivojova na Žižkově. Nevidomá Květa v ulicích zabloudila, a tak vešla do hotelu, kde požádala recepční o pomoc. Zaměstnanci hotelu slepé ženě pomohli zavolat taxík přes aplikaci Bolt (dříve Taxify).

Agresivní řidič

Jenže řidič měl velký problém s tím, že by měl vézt asistenčního psa. Nechtěl mít auto od chlupů. Květa věřila, že taxikáře nakonec přesvědčí. To se ale nepodařilo a skončilo to fatálně. „Začal na mě křičet, ať vypadnu, ať jdu někam a že ho vůbec nezajímá, jak se dostanu domů,“ popisovala situaci slepá Květa pro portál TN.cz.

Sedmatřicetiletá žena začala být ze situace neklidná, a tak se rozhodla, že zavolá policii. „Když viděl, že hlasově vytáčím číslo, snažil se mi vyrvat mobil z ruky,“ vyprávěla s hrůzou Květa. Nakonec se taxikář uchýlil k radikálnímu řešení. Nejprve vytáhl z auta asistenční fenku, která seděla Květě pod nohama, a pak i slepou ženu.

Nevidomá žena zůstala ležet uprostřed silnice a kolem ní pobíhala zmatená fenka. V autě zůstala slepecká hůl, kterou řidič po nevidomé hodil z okna a ujel.

Pomocná ruka a omluva Boltu

Celý incident zaznamenala na video paní Adriana, která hned poté přispěchala bezmocné ženě na pomoc. Celý akt sledovali i zaměstnanci hotelu, kteří také přišli na pomoc. Podle svědkyně kolem Květy údajně projela dvě auta a ani jedno nezastavilo, aby pomohlo.

Na místo dojela záchranná služba i policie, která Květu odvezla domů. Poté, co se o hrůzném činu dozvědělo vedení Boltu, ihned začalo jednat. „Zavolal mi zástupce té firmy a nabídl mi 150 jízd zdarma. Řekla jsem ale, že nemám zájem, že bych s nimi už nikdy nikam nejela,“ řekla Květa s tím, že se vedení Boltu omluvilo. Řidič byl u platformy Bolt zablokován a společnost od něj zjišťuje podrobnosti. Jsou rozhodnuti ženě poskytnout maximalní možnou součinnost při vyšetřování, uvedl zástupce firmy Bolt Jan Novosad pro ČTK.

Související články

Další články