Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Sledujte děsivý pád muže z vysoké budovy. Zachrání ho speciální padák?

Vynálezce Morris Shahbazi představil speciální „SOS padák“, který lze bleskově otevřít už ve výšce 30 metrů nad zemí.

Morris začal na vývoji unikátního padáku pracovat v roce 2001, krátce po teroristických útocích na Světové obchodní centrum v New Yorku. Tento týden s ním úspěšně absolvoval v pořadí již třináctý zkušební seskok a co nejdříve ho chce uvést na trh. Jeho panamská společnost má zatím filiálky v Americe, Dubaji a Singapuru. V dohledné době by měla být zprovozněna i pobočka v Londýně.

Morris doufá, že jeho padák nafasuje většina zaměstnanců pracujících ve výškových budovách po celém světě. V případě požáru nebo jiné nenadálé katastrofy by jim totiž mohl zachránit život.

U nás by se Morrisův vynález dal využít například v brněnské budově AZ Tower (stavební výška 111 metrů), v pražské City Tower (stavební výška budovy 109 metrů) nebo v mostecké SHD Komes (stavební výška budovy 96 metrů). Celkem se v České republice nachází několik desítek budov s výškou nad 65 metrů.

Mohlo by vás zajímat

Další články