Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Slavný horolezec z filmu 127 hodin, který si uřízl ruku, aby přežil, byl zatčen za domácí násilí: Tento příběh už na Oscara asi nebude!

Na základě Aronova příběhu vznikl slavný film 127 hodin.
Zdroj: Profimedia.cz

Znáte ho všichni, i když jste třeba jeho jméno nikdy neslyšeli. Aron Ralston (38) je americký horolezec, který se v roce 2003 vydal pokořit pár utažských kaňonů a tenhle výlet se mu málem stal osudným. Spadl do jedné skalní průrvy a nemohl se z ní dostat, ruku mu totiž zavalil kámen.

Aron byl na výpravě sám a nikdo nevěděl, kde je, oblast je příliš široká na hledání jednoho člověka, který je navíc chycen v průrvě. Jeho život visel na vlásku a jedinou nadějí, jak se ze skály dostat, bylo osvobodit si ruku. Aron proto vzal kapesní nůž, který měl po ruce, a amputoval si pravé předloktí.

Jeho příběh zaujal nejen média, která o senzační záchraně vlastního života informovala palcovými titulky, ale i filmaře. Na základě Aronova příběhu, který jej vydal knižně, natočil britský režisér Danny Boyle film 127 hodin. Hlavní roli ztvárnil James Franco a za ni byl také nominován na Oscara.

Z Arona se díky jeho chladnokrevnosti stal hrdina, ale i hrdinové občas zakopnou. Horolezce nyní zatkla policie za domácí násilí a „křivdy spáchané na nezletilých“, ale doposud neobjasnila, čím se Aron konkrétně provinil, policie ho navíc zatkla v domě cizí ženy jménem Vita Shannon.

Aron je od roku 2009 ženat s Jessikou Trusty a s ní má tříletého syna Lea. Proslýchá se, že manželé již žijí odděleně, ale nikdo z jejich blízkých to nepotvrdil.

Související články

Další články