Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Slavný hokejista spáchal sebevraždu: Mistr světa Adam Svoboda (†41) se oběsil!

Slavný hokejista spáchal sebevraždu: Mistr světa Adam Svoboda (†41) se oběsil!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Ohromná tragédie
Hokejový svět je v slzách, přišel o další stěžejní postavu. Bývalý gólman Pardubic i české reprezentace Adam Svoboda (†41) spáchal sebevraždu. Mistr světa z Vídně se v úterý odpoledne oběsil.

Známý český hokejista Adam Svoboda (†41) je po smrti. V úterý odpoledne spáchal sebevraždu oběšením, oznámení na policii přišlo o půl jedné.

Rodák z Brna za sebou měl zářnou kariéru. Chytal v Pardubicích, Plzni i za Slavii, ale působil i v zahraničí, třeba v Německu nebo Rusku. Do branky za národní tým se držitel dvou mistrovských titulů postavil jednačtyřicetkrát.

„Vyjížděli jsme k úmrtí 41letého muže na Pardubicku,“ uvedla mluvčí tamějších policistů Markéta Janovská.

Smutnou zprávu potvrdil i pardubický klub Dynamo, kde Svoboda do ledna působil jako trenér mladých brankářů. "S obrovským smutkem jsme přijali zprávu o tom, že nás navždy opustil bývalý brankář a trenér Adam Svoboda. Mistru světa z roku 2005, dvojnásobnému českému šampionovi, jenž odchytal 318 utkání za Pardubice, bylo 41 let. Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým," stojí na jejich Facebooku.

Letos v lednu se Svoboda ocitl na pranýři kvůli dopravní nehodě. Gólman při ní nadýchal 1.8 promile a vyloučili ho z reprezentace. Zda to mělo vliv na jeho smrt, je v tuto chvíli jen předmětem spekulací.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy