Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Slavný film Pláž málem potopil DiCapriovu slibně rozjetou kariéru. Byl za něj nominován na Zlatou malinu

Slavný film Pláž málem potopil DiCapriovu slibně rozjetou kariéru. Byl za něj nominován na Zlatou malinu
Zdroj: Extra.cz
+ Další 2 fotografie
film

Film Pláž je všem filmovým divákům dobře známý. Většina lidí si z něj ale spíš než co jiného vybaví slavnou zátoku nebo tragický výkon Leonarda DiCapria. Tehdy slibný herec teprve rozjížděl svou kariéru a snímkem Pláž si ji málem zazdil hned na začátku. Ne nadarmo byl za film nominován na Zlatou malinu. A není to jediná zajímavost filmu.

Nominace na Zlatou malinu

Herec Leonardo DiCaprio byl za roli v Pláži nominován na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon ve filmu. Cenu naštěstí pro něj nezískal, i tak se ale jednalo o nelichotivou nominaci a dlouhou dobu byl považován za herecké "prkno". Nakonec se zvládl vykoupit a dnes je z něj prvotřídní herec.

Zátoka je nenávratně zničena

Jako hlavní lokace pro natáčení se stala pláž Hat Maya nacházející se na thajském ostrově Phi Phi Leh. Její zátoka se díky filmu stala jedním z nejvíce navštěvovaných míst v Thajsku. To jí ale paradoxně přivedlo do záhuby. Množství lidí poničilo tamní ekosystém a thajská vláda musela zátoku na půl roku zavřít.

Z frajírka aktivistou

To také ovlivnilo Lenarda DiCapria. Kvůli zničení oné zátoky se z něj stal zapálený aktivista, podporoval kampaň za čistou vodu pro všechny obyvatele země, přestal létat soukromým tryskáčem a pořídil si auto na elektrický pohon. Mimo jiné se začal věnovat dokumentárním snímkům.

DiCaprio jako druhá volba

DiCaprio nebyl první volbou režiséra Dannyho Boyla. Tou byl britský herec Ewan McGregor, studio ale obsadilo Leonarda DiCapria ještě předtím, než do toho mohl Boyle mluvit. A i když to McGregor ví, s Boylem od té doby údajně utnul kontakt.

Spokojený není ani režisér

Sám režisér Danny Boyle přiznal, že s konečnou podobou filmu není spokojený. Hlavně ho prý mrzí, že mu ani jedna postava není sympatická. Neměl by si to ale tak trochu režisér ohlídat?

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy