Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Slavný film Pláž málem potopil DiCapriovu slibně rozjetou kariéru. Byl za něj nominován na Zlatou malinu

Zdroj: Extra.cz
+ Další 2 fotografie
Film Pláž je všem filmovým divákům dobře známý. Většina lidí si z něj ale spíš než co jiného vybaví slavnou zátoku nebo tragický výkon Leonarda DiCapria. Tehdy slibný herec teprve rozjížděl svou kariéru a snímkem Pláž si ji málem zazdil hned na začátku. Ne nadarmo byl za film nominován na Zlatou malinu. A není to jediná zajímavost filmu.

Nominace na Zlatou malinu

  • Leonardo DiCaprio byl za roli v Pláži nominován na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon ve filmu. Cenu naštěstí pro něj nezískal, i tak se ale jednalo o nelichotivou nominaci a dlouhou dobu byl považován za herecké „prkno“. Nakonec se zvládl vykoupit a dnes je z něj prvotřídní herec.

Zátoka je nenávratně zničena

  • Jako hlavní lokace pro natáčení se stala pláž Hat Maya nacházející se na thajském ostrově Phi Phi Leh. Její zátoka se díky filmu stala jedním z nejvíce navštěvovaných míst v Thajsku. To jí ale paradoxně přivedlo do záhuby. Množství lidí poničilo tamní ekosystém a thajská vláda musela zátoku na půl roku zavřít.

Z frajírka aktivistou

  • To také ovlivnilo Lenarda DiCapria. Kvůli zničení oné zátoky se z něj stal zapálený aktivista, podporoval kampaň za čistou vodu pro všechny obyvatele země, přestal létat soukromým tryskáčem a pořídil si auto na elektrický pohon. Mimo jiné se začal věnovat dokumentárním snímkům.

DiCaprio jako druhá volba

  • DiCaprio nebyl první volbou režiséra Dannyho Boyla. Tou byl britský herec Ewan McGregor, studio ale obsadilo Leonarda DiCapria ještě předtím, než do toho mohl Boyle mluvit. A i když to McGregor ví, s Boylem od té doby údajně utnul kontakt.

Spokojený není ani režisér

  • Sám režisér Danny Boyle přiznal, že s konečnou podobou filmu není spokojený. Hlavně ho prý mrzí, že mu ani jedna postava není sympatická. Neměl by si to ale tak trochu režisér ohlídat?

Související články

Další články