Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Slavnostní premiéra komedie Chlap na střídačku: Co hvězdy o filmu řekly?

Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
humor
Režisér Petr Zahrádka spolu s tvůrci představili v úterý na novinářské projekci nový film Chlap na střídačku. Do hlavních rolí vztahové komedie obsadil Jiřího Langmajera, Ivanu Chýlkovou, Ivu Janžurovou či Lucii Žáčkovou. Do českých kin jej 13. února 2020 uvede filmový producent a distributor, společnost Bohemia Motion Pictures.

Již patnáct let šťastně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny.

Režisér a scenárista Petr Zahrádka, který je podepsán například pod úspěšnými televizními projekty Nevinné lži, Soukromé pasti či Doktor Martin, získal pro svůj film silné obsazení. Klíčovou trojici ve složení Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáčková doplní Iva Janžurová, Pavel Nový nebo Martin Pechlát. Za kameru usedl Marek Janda, především televizní kameraman seriálů, jako je Cirkus Bukowsky, Rapl, Dáma a král či filmů Gangster Ka.

„Jiřího Langmajera znám 20 let, jsme kamarádi a v roli jsem ho viděl od začátku. S Ivanou Chýlkovou a Lucií Žáčkovou jsem se profesně potkal poprvé a musím říct, že dohromady to s nimi byla krásná práce. Díky tomu, že natáčení probíhalo v průběhu divadelních prázdnin, tak všichni měli čas, nikam nespěchali, i proto jsme byli schopni natočit film během neuvěřitelných 19 dní,“ říká k průběhu natáčení režisér Petr Zahrádka s tím, že zvažovali i obsazení mladších herců, ale nakonec se i vzhledem k tématu filmu přiklonili zaměřit příběh na střední generaci, což komediální rovině snímku jen prospělo.

Ve filmu se vzhledem k jeho ústřednímu tématu objevuje i řada lehce pikantních scén, se kterými se však zmíněná trojce hlavních hrdinů vypořádala se ctí. „To byla první věc, kterou jsme všichni řešili už na čtené zkoušce. Naštěstí to pan režisér natočil a odvyprávěl v nutné míře tak akorát. Stačilo na to trochu přitlačit a už by to mohlo být někde jinde. Je to nedílnou součástí toho příběhu, tak úplně to přeskočit nešlo. Ale nápad, kdy si muž myslí, že může mít legitimně dvě ženy a že je to vlastně životní výhra, mi přišel velmi zábavný,“ říká představitelka podváděné manželky Ivana Chýlková.

Související články

Další články