Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Slavnostní defilé sportovců v Soči: Bodovalo Česko, měli jsme jedny z nejhezčích uniforem! Kdo další se může pochlubit?

Nejhezčí uniformy spojovaly tradiční barvy bílá, modrá a červená.
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 5 fotografií

Zajahovací ceremoniál každých olympijských her je nejen velkolepý program, ale doslova i módní přehlídka. Na olympijské uniformy všech zemí světa se čeká stejně tak jako na to, kdo nakonec zapálí během ceremoniálu olympijský oheň.

Slavnostní zahájení v Soči je ještě v plném proudu, ale defilé sportovců už máme za sebou. A přestože k vidění byly ty nejrozmanitější outfity, nakonec vládla svatá trojice barev – bílá, modrá a červená. A proto se můžeme pyšnit tím, že naše olympijská výprava patřila mezi tři nejkrásnější.

Anebo možná nejhezčí vůbec.

Krásné sněhové ušanky, zlatobílé bundy, modré kalhoty a ležérně svěšené kšandy. Pohled na českou výpravu byl opravdu velkolepý, a to neříkáme proto, že jsme vlastenci, ale jejich uniformy se opravdu povedly. Spolu s našimi zářili ještě domácí Rusové ve svých tradičních, nákladně zdobených kožíšcích, a Velká Británie se svojí typickou kobaltově modrou barvou a černými ušankami.

Naopak zklamání proběhlo u uniforem USA, které tradičně navrhuje Ralph Lauren, ale tady mistrovi ujela ruka a trochu ji přeplácal. A Německo? Tak to jsme vůbec nepochopili! Nebo je to skrytý duhový boj proti homofobnímu ruskému nařízení?

Související články

Další články