Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Slavní vzpomínají na Iva Niederleho: Na konci už byl duchem úplně jinde

Slavní vzpomínají na Iva Niederleho: Na konci už byl duchem úplně jinde
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 6 fotografií
ÚMRTÍ
Herec malých rolí Ivo Niederle (†91), kterého diváci mohou znát například z Hříšných lidí města pražského nebo 30 případů majora Zemana, ale i ze stovek dalších rolí, je po smrti. Jak na něj vzpomínají kolegové, kteří ho měli rádi?

Josef Zíma, zpěvák

„To mě mrzí. Poslední dobou jsem s ním mluvil jen jednou. Ani nevím, jestli ještě vůbec věděl, s kým mluví. Říkal mi takové věci, z kterých jsem pochopil, že je duchem už jinde. Pečovali o něj v jednom ústavu. Se zdravím na tom byl tak špatně, že pak už nezvedal ani telefon.

Ivo Niederle byl dlouho v pořádku, ale strašně ho sundala smrt Marie Kyselkové Byli sousedé a on se o ni staral. Po jejím odchodu to s ním šlo bohužel rychle z kopce.

Jaroslav Satoranský, herec

„Opravdu? Tak to mi je strašně líto. Dožil se požehnaného věku, ale stejně je ho velká škoda. Trávili jsme spolu hodně času na zájezdech s fotbalovou Amforou. Spali jsme spolu na pokoji. Ivo byl hrozně fajn, rozuměli jsme si i po stránce humoru. A i ve vysokém věku stále hrál fotbal. Byl dlouho úžasně čilý.

Byl jsem ho navštívit na jeho devadesátiny. Už neměl ani náladu dívat se ani na televizi, bylo mi z toho už tenkrát smutno.

Jiřina Bohdalová má slova uznání

Jiří Krampol (82), herec

„Tak to je škoda, to byl tak báječný chlap! Byl úžasný. Zamlada jsem s ním dělal hodně rozhlasů, pak jsme se potkali například v Ženách v offsajdu. Průběžně jsme se různě pracovně potkávali, vždy to byl příjemný, chytrý a milý člověk.“

Jiřina Bohdalová, herečka

„Je mi to líto. Kdyby byl Ivo Niederle v Americe, živil by se gagmanstvím. Měl obrovský cit pro vtip, uměl ho vycítit a předat. Ráda jsem toho využívala, zvala jsem ho na generálky a on mi pak říkal poslední drobnosti. Všichni se divili, ale já dobře věděla, proč to dělám. Také jsme spolu hráli v Amfoře. Byl jejím nejstarším členem, teď mi prakticky svůj titul předal.“

Odcházíme jeden za druhým, říká Kantorková

Petr Salava, šéf Amfory

„Naším členem byl od roku 1976 a vlastně nikdy neodešel, i když poslední léta už nemohl hrát. Naposledy za Amforu nastoupil 22. 9. 2013 v obci Kmetiněves. To už mu bylo 84 let. Už několikrát měl rozlučkovou benefici. Dělali jsme si z toho s kluky jako je Karel Šíp, Náhlovský a Rosák legraci, protože se pokaždé zase nějak vrátil. Fotbal miloval a byl v takové kondici, že i když nehrál jako ligový fotbalista, stejně to bylo obdivuhodné. Momentálně je už pětatřicátým členem nebeské jedenáctky.

Miriam Kantorková, herečka

„To je mi líto. Kolik mu bylo, chlapci? 91? Tak to se na muže dožil vysokého věku. Ivo byl moc fajn. Teď takhle budeme odcházet jeden za druhým.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy