Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Slavní nemusí být nutně vždy jen blbí: 6 nejchytřejších celebrit českého showbyznysu!

Dominika Kadlčková a Marek Eben nemají zdánlivě nic společného, leč oba
disponují „tím správným“ chováním a pracovními i lidskými
kvalitami.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Slovo „celebrita“ dosahuje v posledních letech kvůli snaživému působení mnoha planých exhibicionistů a silikony vyzbrojených prostitutek, kterým bulvár slouží ke snadnějšímu nahánění klientů, téměř až pejorativního významu. Pravdou ale zůstává, že známým se člověk kupodivu může stát i proto, že něco umí nebo že zaujal i něčím jiným než vytrvalým kvičením bezvýznamných detailů ze svého života nebo ze života zvětšených částí svého těla do médií. Osobnosti veřejného zájmu jsme rozdělili do šesti družstev – herci, modelky, spisovatelé, moderátoři, sportovci a umělci – z nichž každou reprezentuje vybraný nezpochybnitel­ný kádr.

1. družstvo herců Jan Tříska (77) – naposledy sklidil dlouhé standing ovations během své dramatické recitace shakespearovské pasáže na Plesu v brněnském Mahenově divadle, tedy pro Brňáky v Opeře. Herec na mejdan přijel zdarma, nechal si pouze uhradit letenku z Kalifornie, kde trvale bydlí. Je vzorem nejen z hlediska svého rodinného života, kdy je již desítky let bez skandálů ženatý s herečkou Karlou Chadimovou, ale i co do své píle a bravurního zvládání svěřených hereckých partů. Češi jej navíc milují jako přísného, ale spravedlivého učitele Igora Hnízda ve Svěrákově oscarovém filmu Obecná škola.

2. družstvo modelek Dominika Kadlčková (24) – jedna z mála modelek, jejíž odpovědi mají i přes nízký věk logiku – tedy hlavu a patu. Vzhledem ke svému otřískání zahraničním modelingem má i správné vychování, podá ruku, neznámým lidem zdvořile vyká a ještě se u toho umí tvářit sexy – to i když je třeba jedna hodina ráno a nachází se v klubu ve frontě na dámské záchodky. Je jednoduše oduševnělá, ač může díky svému svůdnému vzhledu klamat tělem. A hlavně: fotky s ní mají opravdovou šťávu.

3. družstvo spisovatelů Halina Pawlowská (58) – na první pohled opak Dominiky Kadlčkové, na ten druhý je to dáma, jejíž věty mají stavbu, nejsou zaneseny zbytečnými plky a v rámci toho, co se od ní očekává, obsahují pokaždé i notnou dávku humoru a nadhledu. Obě vlastnosti jí také zajistily velmi slušné živobytí. Tato paní rozhodně ví, co dělá!

4. družstvo sportovců Jaromír Jágr (41) – ač by se mohlo zdát, že družstvo sportovců nedisponuje zrovna obrovským množstvím inteligentů, hokejista Jaromír Jágr tuto myšlenku směle vyvrací. Zlatý hoch z Nagana zásobuje své příznivce na Facebooku jednoduchými, ale logickými a hlavně jím samotným prověřenými duchovními poselstvími a projevuje se jako hluboce věřící člověk, který o svém nadání a úspěchu uvažuje i jinak než materialisticky.

5. družstvo moderátorů Marek Eben (56) – pan vždy decentní, pan vždy vtipný, pan vždy šarmantní a vždy s galantním vystupováním – takový je Marek Eben, u něhož není divu, že již roky moderuje nejprestižnější českou filmovou i showbyznysovou událost, tedy Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, a do jehož pořadu Na plovárně zamířili hosté z nejrespekto­vanějších, a to i v zahraničí. Museli byste mít fakt hodně velké štěstí nebo žít v alternativní realitě, abyste tohoto pána viděli „šlápnout vedle“.

6. družstvo umělců František Ringo Čech (70) – můžeme si o něm, o jeho účesu, vulgárním vystupování a koneckonců i o jeho uměleckých dílech myslet svoje, ale fakt je ten, že málokdo dokáže zaujmout tolika druhy zaměření – textař, malíř, glosátor i herec, do všeho dává břitkost a ironii, za kterou jsou však vidět pochybnosti o sobě i o světě, a citlivá duše renesančního umělce.

Související články

Další články