Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Slavní kolegové a rodina se loučí s Josefem Lauferem: Dojemná slova Zdeňka Trošky i zdrcená dcera Ester

+ Dalších 26 fotografií

Rodina, přátelé i slavní kolegové se loučí s Josefem Lauferem (†84). Hvězda Kameňáku, která poslední roky svého života strávila v kómatu, naposledy vydechla v sobotu. Lauferova dcera Ester potvrdila, že se jednalo o srdeční selhání. Na poslední rozloučení, na němž nechyběl ani redakce eXtra.cz, jako první dorazila rodina a blízcí, poté například i zpěvačka Leona Machálková nebo režisér Zdeněk Troška.

Poslední rozloučení s Josefem Lauferem bylo velmi dojemné. Dcera Ester dorazila jako první. Pohřeb se konal v Krematoriu Motol, kam zavítala například i zpěvačka Leona Machálková. "Naposledy jsme se viděli v roce 2019. Vzpomínám na něj jenom v tom dobrém. Byl to optimistický a charismatický muž. Dokázal mě vždy povzbudit jako zpěvačku,” řekla pro eXtra.cz.

Naposledy se přišel rozloučit i režisér komedie Kameňák, ve které Josef Laufer hrál jednu z vedlejších rolí. "Byl to úžasný člověk, kamarád a herec. Mám s ním těch vzpomínek spoustu. Co vám budu říkat. Takových lidí je škoda," promluvil Zdeněk Troška.

Poslední roky byl v kómatu

O smrti herce jako první informovala právě Ester, která smutnou zprávu rozeslala přátelům a blízkým. Zároveň na něj zavzpomínala pro eXtra.cz. „Ano, zemřel přirozenou cestou tímto způsobem. Teď bych asi ráda uvedla na pravou míru, jak to bylo. Táta byl čtyři roky v kómatu, ze kterého se neprobral," uvedla Ester, která dodala, že nešlo o umělý spánek ale o vegetativní stav.


"Sem tam se na mě podíval, mým směrem nebo na mého partnera. Dlouho to tak bylo. Byl schopný natočit hlavu, ale postupně během těch čtyř let slábl. A samozřejmě jsme spolu nemluvili. Nechci říkat, že reagoval tak, že bylo jasné, že se probere, ale nějaké reakce tam byly. Čím byly způsobené, těžko říci," prozradila.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy