Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Slavné role Daniely Kolářové. Na plátnech září vedle Zdeňka Svěráka, o osudovou lásku ale přišla

Zdroj: ShowPix
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY

Oblíbená česká herečka Daniela Kolářová slaví 75. narozeniny. Už by si klidně mohla užívat zaslouženého důchodu, s tím na ni ale nechoďte. Herectví ji stále baví, a tak ráda bere i nové role. Filmy jí pomáhají zapomenout také na samotu, kterou zažívá od té doby, co v roce 2017 ovdověla.

Herečka Daniela Kolářová strávila dětství v Karlových Varech, kde se začala projevovat její touha k divadlu. Po studiu gymnázia se vrhla na DAMU, kde se seznámila se svým budoucím manželem Jiřím Ornestem. Ale měla i další známé spolužáky, jakými byli Hana Maciuchová nebo Ladislav Potměšil.

Slavné role Daniely Kolářové

Ještě před koncem studií si stihla zahrát ve snímku Soukromá vichřice a objevila se i v seriálu Sňatky z rozumu. Ovšem i přesto, že je pro televizní diváky známá především z filmů a seriálů, tak ona sama se považuje spíše za divadelní herečku.

Její popularita rostla hlavně díky snímkům Na samotě u lesa, Kulový blesk, Léto s kovbojem, Lucie, postrach ulice nebo Vratné lahve. Zahrála si také v seriálech Nemocnice na kraji města či Taková normální rodinka.

V roce 2018 byla její životní kariéra oceněna cenou Kristián, kterou získala na Febiofestu za celoživotní dílo. Na svém kontě má i Cenu Alfréda Radoka.

Daniela Kolářová a Jiří Ornest

Po jejím boku stál řadu let herec a režisér Jiří Ornest, kterého si vzala za manžela ve svých osmadvaceti letech. Společně mají syny Šimona a Matěje. Manželství sice po čtrnácti letech krachlo kvůli Ornestovým nevěrám, jenže osud tomu chtěl jinak. V polovině devadesátých let už byli zase spolu a dokonce si podruhé řekli ano.

V roce 2017 ji však Ornest opustil nadobro, osudným se mu stal karcinom močového měchýře. V rozhovoru pro Deník.cz se Kolářová svěřila, že samota je pro ni šok a bojuje s ní dodnes. Velkou pomocnicí je jí práce, díky které může myslet na něco jiného a přemýšlet o něčem jiném než o samotě.

Příští rok se Daniela Kolářová objeví ve Svěrákově Betlémském světle, kde si znovu zahraje po boku Zdeňka Svěráka. Jejím dalším osudovým hereckým partnerem je pak Jaromír Hanzlík.

Letos se ještě objeví v pohádce Jak si nevzít princeznu. Její herecký diář je zkrátka nabitý a do důchodu se sympatická herečka rozhodně nechystá.

Související články

Další články