Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Slavné české matky promluvily o výchově dětí: Dáme na intuici, z rad od jiných lidí zešílíte

+ Dalších 6 fotografií
Jaké rady dostávají slavné české matky od kamarádek? Proč je důležité řídit se mateřským instinktem? A jaké hračky jsou nejvhodnější pro ty nejmenší batolata? O dětech promluvily herečka Andrea Růžičková (35) a moderátorka Petra Křivková-Svoboda (33).

Slavné české matky jsme potkali při slavnostním otevření obchodu pro miminka a batolata v Praze na Chodově. A zajímalo nás, jakým způsobem své ratolesti vychovávají a co je pro ně zásadním tématem při výchově.

„Děti se učí na základě nápodoby. Dítě je takové zrcadlo svých rodičů. Takže často je důležité převychovat hlavně rodiče. Kolikrát mi dítě ukáže, že dělám něco špatně. Musím to nejdříve změnit v sobě, abych to pak mohla změnit v dítěti,“ se smíchem prozradila Andrea Růžičková a dodala, že jí osobně dělá při výchově velký problém být důsledná.

A zásadní rada pro prvorodičky? „Hlavně ať si nic nečtou a nic nezjišťují. Nejhorší pro početí, těhotenství a porod jsou informace. Vždy je nejlepší, když žena moc nepřemýšlí a nechá to na instinktech. Vykašlete se na bádání a informace, všechno vás naučí život sám,“ má jasno Růžičková.

Petra Křivková-Svoboda sází na intuici

„Pro mě je nejsložitější udržet si trpělivost. Výchova je totiž nikdy nekončící kolotoč,“ říká Petra Křivková-Svoboda s tím, že by byla ráda, aby její děti byly hrdé na to, jakou mají doma mámu. „Snažím se být přísná, ale mohla bych být i důslednější. A jsem někdy netrpělivá. Sice pořád vše opakuji dokola, ale nakonec to vzdám,“ smála se sympatická moderátorka TV Nova. „Hraček stačí méně, ale je důležité, aby byly kvalitní a dítě rozvíjely. Moc podnětů kolikrát dítě rozptyluje. Takže opakuji, upřednostňuji kvalitní hračky, které dítěti něco předají,“ má jasno Petra Křivková-Svoboda. „Nastávající maminky ať se řídí intuicí a nenechají si do toho mluvit,“ shodla se Petra s Andreou.

Co o výchově dětí říkají Kristýna Schicková, Nikol Moravcová (32) a Andrea Hlaváčková? Podívejte se na celé video.

Související články

Další články