Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Slavná značka Uncle Ben's mění obaly svých produktů: Kvůli rasismu...

Slavná značka Uncle Ben's mění obaly svých produktů: Kvůli rasismu...
Zdroj: Profimedia
RASISMUS

Věhlasná značka rýže Uncle Ben's, která figuruje i na trhu v Česku, se představila ve zbrusu novém obalu a pod novým názvem. Od této chvíle ji lze v obchodech najít jako Ben’s Original a bez obrázku Afroameričana. Mars Food, což je výrobce tohoto zboží, totiž čelil silné kritice kvůli původnímu obalu – prý upevňuje stereotypy a předsudky.

Rýže Uncle Ben's je sice ikonou, nicméně v poslední době velmi kritizovanou kvůli údajné podpoře rasových předsudků, a tak musela změnit obal. Ten si však zachová oranžové pozadí, modré písmo a stejný font. Z přebalu ovšem zmizel obličej prošedivělého usměvavého černocha, který společnost Mars Food používala od 40. let minulého století.

Černoch, který byl na přebalu, měl na sobě občas i motýlka, což podle řady kritiků evokovalo, že se jedná o služebníka. Nový design obalu tak na obrázku nechal jen uvařenou rýži na talíři.

Některé z původních obalů zůstanou v regálech prodejen do vyprodání zásob. Společnost vyrábějící rýži s kontroverzním přebalem oznámila plánované změny už loni v červnu po úmrtí amerického George Floyda. Právě poté se po celém světě rozjela masivní vlna protestů proti rasismu.

Potravinářský gigant Mars Food tehdy v prohlášení uvedl, že dá dva miliony dolarů – přes 46 milionů korun – na stipendia pro černošské kuchaře a investuje 2,5 milionu dolarů ve městě Greenville ve státě Mississippi, kde má továrnu na zpracování rýže.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy