Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

SLAVNÁ TROJKA: Zeman, Merkel a Babiš budou řešit problém imigrace, nebo si vezmou příklad od norské premiérky a budou chytat Pokémony?

Uvidíme, jak to celé dopadne.
Zdroj: profimedia.cz
Angela Merkelová navštíví Českou republiku. Setká se s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ale také s prezidentem Milošem Zemanem. Budou řešit hlavně problémy s imigranty. Merkel se určitě neshodne se Sobotkou ve všech bodech, ale snad nedojde na nějaké vyhrocené situace. A taky doufáme, že se nezhlédnou ve své norské kolegyni, tamní premiérce, a nepůjdou chytat Pokémony.

Angela Merkelová poctí Českou republiku svou návštěvou poslední týden v srpnu. Přijala tak pozvání od českého premiéra Bohuslava Sobotky. Konečně se podařilo setkání úspěšně naplánovat, protože o návštěvu Merkelové se snaží česká diplomacie již dlouho.

Premiér bude s Merkelovou řešit otázku budoucnosti EU po Brexitu a další změny, ke kterým v unii patrně již brzy dojde. To není ovšem jediné téma. Kancléřka bude řešit s naším premiérem i zásadní otázku dnešní doby, a to imigrační krizi. V tomto tématu má ale Bohuslav Sobotka jasno. Pro úterní Právo v rozhovoru uvedl, že si rozhodně nepřeje, aby se v České republice vytvořila silná muslimská komunita.

„Není možné slučovat a říkat, že uprchlík rovná se terorista. Stejně ale není možné uplatňovat přístup, který v loňském roce uplatnilo Německo, kdy bez jakékoliv kontroly umožnilo příliv obrovského množství lidí.“ Komentuje v rozhovoru.

Sobotka jasně zdůraznil, že lidé by měli rozlišovat mezi lidmi, kteří vyznávají islám, a teroristy. Není možné všechny hodnotit stejně. Také uvedl, že si přeje zachovat velmi dobré vztahy s Německem, i když co se týče kvót na uprchlíky, tak v tomto ohledu se s kancléřkou patrně neshodnou.

Samozřejmě neopomenul zmínit se o akci na Staroměstském náměstí, kterou zorganizoval Martin Konvička a způsobil tak paniku a chaos svým primitivním divadlem.

„Už nějakou dobu se ukazuje, že pan Konvička je magor,“ pokračoval v rozhovoru.

Premiér Bohuslav Sobotka nebude jediný, kdo se s Merkelovou potká. Prezident Miloš Zeman (71) se taktéž rozhodl, že se s Angelou setká, a to přímo na Pražském hradě spolu s prvním místopředsedou vlády a šéfem ANO Andrejem Babišem.

Tak doufejme, že vyřeší všechna témata, jak slibují, a budeme moct vidět nějaký znatelný posun. V opačném případě budou po vzoru norské premiérky Erny Solbergové chytat Pokémony. Norská premiérka se totiž rozhodla, že si svou úterní návštěvu v Bratislavě, kde měla jednání s premiérem Robertem Ficem, zpestří a vydá se na lov.

Související články

Další články