Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Slavíte Halloween? Máme pro vás tipy, jak uspořádat nezapomenutelnou párty

Slavíte Halloween? Máme pro vás tipy, jak uspořádat nezapomenutelnou párty
Zdroj: Pexels

Před pár lety byl Halloween pro spoustu Čechů spíše záminkou k tomu, aby si postěžovali, jak se zapomíná na naše vlastní české svátky a tradice. Ať už s tím souhlasíte, či nikoliv, naši českou alternativu tohoto strašidelného svátku, tedy Dušičky, můžeme jen stěží brát jako záminku k uspořádání večírku. 

Pokud ale máte koncem října v plánu slavit, jste na správném místě – máme pro vás tipy, jak uspořádat nezapomenutelnou halloweenskou párty.

Nebojte se kostýmů

Pokud je něco synonymem Halloweenu, rozhodně to jsou strašidelné kostýmy. Nebojte se tedy všem pozvaným dát vědět, že na váš halloweenský večírek je vstup povolen pouze v tematické masce či kostýmu. A je už samozřejmě na vašich hostech, zda svou halloweenskou masku pojmou spíše tradičně, nebo se naopak rozhodnou pro o něco odvážnější variantu.

Vymyslete to pravé téma

Přestože se dá halloweenský večírek pojmout jednoduše jako kostýmová párty, zkuste svým hostům trošku zavařit mozkové závity a zadejte téma. Jednat se může například o váš oblíbený horor či nadpřirozenou bytost –  například zombies, upíry či čarodějnice. Celkové téma můžete vzít v potaz i při volbě dekorací a playlistu.

Nachystejte stylové občerstvení

Co by to bylo za halloweenský večírek, kdybyste na něm hostům nenabízeli hezky strašidelné občerstvení? Představivosti se meze nekladou – pokud však patříte mezi zručnější jedince, zkuste si vyhrát se strašidelnými motivy – například ve formě sušenek nebo jednohubek.

Pokud je to s vaším kuchařským umem o něco horší, zkuste obyčejné občerstvení doplnit krvavě rudými semínky z granátových jablek či brusinkovou omáčkou – stačí prolistovat Kaufland leták na příští týden, kde jsou právě k dostání. Brusinky i granátová jablka skvěle doplní například různé sýry či uzeniny, které jsou populární stálicí na každém večírku.

Hvězdou večera budete s halloweenskými drinky

Jelikož jsme však na večírku pro dospělé, mnohem důležitější než tematické občerstvení jsou halloweenské drinky. Máme pro vás dva tipy na opravdu působivé alkoholické koktejly, na které vaši hosté jen tak nezapomenou.

Pokud jste se rozhodli v rámci strašidelného občerstvení podávat granátová jablka, můžete je rovnou využít i u našeho prvního drinku. Jedná se krvavě rudý punč s rumem a proseccem, na jehož přípravu budete potřebovat ibiškový čaj, džus z granátového jablka a červeného pomeranče a skořici. Co se týče alkoholu, sáhněte po kořeněném rumu a na závěr drink doplňte šumivým vínem či proseccem. Vše dozdobte semínky granátového jablka.

Druhý koktejl ocení zejména milovníci ovocných chutí. Tento drink nejen skvěle chutná, ale všechny hosty uchvátí jeho jedovatě zelená barva, která je na halloweenský večírek jako stvořená. 

A jak jí dosáhnete? Základem je správná kombinace barev, tedy modré a žluté. Zatímco modrou barvu nám poskytne likér Blue Curacao, žlutou získáme přidáním ananasového a pomerančového džusu. Na závěr přidejte panáka vodky a jedovatě zelený koktejl s tropickou chutí je na světě.

Vyberte správný playlist

Jídlo a pití máme nachystané, hosté v kostýmech dorazili… Stále však něco chybí – hudba! Zapomeňte na současné hity, které denně slyšíme z rádia, a vsaďte spíše na pravou halloweenskou klasiku. Pokud chcete navodit tu správnou hororovou atmosféru, můžete svým hostům pustit například filmovou hudbu z kultovních hororů.

V případě, že si nevíte rady, zkuste zapátrat v hlubinách YouTube či Spotify po nejrůznějších halloweenských playlistech, kterých je na těchto platformách nepřeberné množství. Na své si přijde každý, ať už máte raději strašidelnou atmosféru filmové hudby, nebo si spíš užijete její remixy, na které můžete tančit.

Související články

Další články