Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Slávisté běsní kvůli opakování penalty: Prasečina? Podle pravidel vše v pořádku

Slávisté běsní kvůli opakování penalty: Prasečina? Podle pravidel vše v pořádku
Zdroj: Reprofoto O2 TV
Liga mistrů
Sen o Lize mistrů je v prachu! Fotbalisté Slavie včera večer naprosto zkolabovali v utkání play-off nejslavnější soutěže s dánským Midtjyllandem. Ačkoliv Slávisté už ve třetí minutě vedli 1:0, museli nakonec zkousnout hořkou pořážku 1:4. Zápas velkou měrou ovlivnilo sporné opakování penalty proti pražanům. Gólman Ondřej Kolář totiž nařízený pokutový kop chytil, předtím se ale lehce pohnul z brankové čáry a penalta se tak na doporučení videorozhodčího musela opakovat. Přestože to Slavii ani fotbalovým fanouškům rozhodně není po chuti, vše bylo podle pravidel.

Moment, který patrně nejvíc ovlivnil středeční zápas Slavie s Midtjyllandem, se uskutečnil v 84. minutě za stavu 1:1. Na počátku všeho stála chyba Ibrahima Traorého, kterému se zoufale nepovedl odkop od vlastní brány, přičemž míč dopadl na ruku Tomáše Holeše, který stál v pokutovém pásmu. Slovinský rozhodčí Skomina tak neváhal a písknul penaltu.

Trpišovský přemlouval sudího

K té se postavil útočník dánského mistra Kaba, slávistický gólman Kolář mu ji ale chytil. Následovala euforie, Slávisté si oddechli a mohli pádit do útoku. Tam ale přišla pořádná rána. Sudí Skomina hru přerušil, protože dostal pokyn od videorozhodčího, aby se penalta opakovala. Kolář se totiž pohnul z brankové čáry ještě předtím, než Kaba kopnul do míče!

Opakovanou penaltu už Midtjylland proměnil, v tu chvíli se ale na Slavii snesla deka. Cítili křivdu, zuřili, trenér Jindřich Trpišovský dokonce přemlouval rozhodčího Skominu, aby se došel na video podívat. Nic nepomohlo. Slavia pak inkasovala ještě další dva góly a bylo vymalováno, zbyly jen oči pro pláč.

Prasečina největšího kalibru

"Bude to v nás hodně dlouho. Sporný moment? Nechápu, jak se na takové úrovni vůbec může stát! Prasečina největšího kalibru! Sudí mi řekl, ať mlčím, že prý z VAR dostal pokyn, že jsem byl krok před čárou. Já byl ale na čáře. Fakt ostuda, měl by se jít aspoň podívat..." postěžoval si Ondřej Kolář v rozhovoru pro O2 TV Sport a stejně to viděli i ostatní hráči a trenér.

Faktem ale je, že televizní záběry opravdu usvědčily Koláře z pochybení. V momentě, kdy Kaba kopal penaltu, stál slávistický gólman o několik centimetrů před brankovou čarou. V pravidlech přitom jasně stojí, že v takovém případě se musí penalta, pokud byla neúspěšná, opakovat. Toto pravidlo vyvolává každý rok řadu emocí a snad všichni fotbalisté i fanoušci jsou pro, aby bylo zrušeno. To ale neznamená, že sudí pochybil. V tomto momentě naopak jednal přesně podle pravidel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy