Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Čeká tě tvrdá liga a fanoušek, co neodpustí vůbec nic, varuje Řepka slávistu Součka před přestupem do Anglie

Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
fotbal
Až půl miliardy korun může získat Slavia Praha za přestup Tomáše Součka, který už je jednou nohou v anglickém West Hamu. Prvních sto milionů korun by sešívaní měli dostat ihned za hostování a zbylou část obdrží v případě, že se známý anglický klub udrží v Premier League, čímž Součka získá natrvalo.

Čtyřiadvacetiletý Souček je nejlepším hráčem Fortuna ligy. Na podzim dal v dresu Slavie osm branek, velmi dobře si vedl také na půdě Ligy mistrů a zařadil se po bok hlavních opor národního týmu. Kouč Pražanů Jindřich Trpišovský doufal, že svůj klenot udrží, teď už je ale Souček blízko angažmá v Premier League.

Ještě minulý týden okolo rodáka z Havlíčkova Brodu kroužilo Monako, už v pondělí ale jednal o nové smlouvě v Londýně. "Myslím, že nám může pomoci v mnoha směrech, ale hlavně odpovídá profilu hráče, kterého ve West Hamu chceme," uvedl na pondělní tiskové konferenci manažer Kladivářů David Moyes.

Za West Ham dříve hrával například Radoslav Kováč, ale také známý bouřlivák Tomáš Řepka (46), který barvy londýnského klubu oblékal v letech 2001 až 2006. "Přeji Tomášovi Součkovi, ať to po mně převezme a ukáže jim, jaké hráče máme u nás. A že tuhle ligu zvládne," napsal Řepka v pondělí na svůj Instagram.

Tlak fanoušků a tvrdý styl

"Jde tam i o obrovský tlak fanoušků. Ti vám neodpustí vůbec nic. Přesto bych mu přál, aby konečně někdo po mně přebral štafetu," dodal Řepka pro eXtra.cz. "Anglická liga je nejlepší liga na světě a taky nejtvrdší. Snad Tomáš dokáže, že český fotbal má stále svou kvalitu," tvrdí Řepka (46).

Před pár dny Součka kritizoval

Jeden z jeho sledujících sice upozornil, že West Ham se nenachází na špičce tabulky, ale bojuje o udržení v Premier League, Řepka však přidal svůj pohled: "West Ham je liga, jaká je. S českou ve všem těžko srovnatelná a je úplně jedno, o jaký tým v tabulce jde."

V minulých dnech se však Řepka právě do Součka, který si ve Slavii přijde zhruba na padesát milionů korun ročně, taky docela opřel. "Já netvrdím, že není dobrý na naši bramborovou ligu, ale plat, který pobírají tihle hráči, mi přijde neadekvátní v rámci dané soutěže," uvedl na jeho adresu na sociálních sítích.

Dočká se Souček potlesku

Když se Řepka po necelých pěti letech s West Hamem loučil, tak mu ve stoje tleskal celý stadion. Jakou stopu na Olympijském stadionu ve Stratfordu zanechá Souček?

Související články

Další články