Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Slaví 62. narozeniny, ale prožil těžké chvíle: Kdy bylo Marku Ebenovi nejhůře?

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
OSUD
I když se řadí k fenomenálním moderátorům, neměl vždy na růžích ustláno. Musel čelit těžkému osudu... Marek Eben, který ve středu slaví své 62. narozeniny, v osobním životě musel překonat nejednu složitou zkoušku. Když se před více než 35 lety oženil s krásnou herečkou Markétou Fišerovou (59), vůbec netušil, že přijde o potomka a následně jeho ženu srazí na kolena mozková mrtvice.

Manželka Marka Ebena v době, kdy stála před kamerou, si mohla z hereckých kolegů vybírat. Stáli na ni fronty… Svou lásku ale nedala nikomu z nich, ale zamilovala se do Marka Ebena. Měli mnoho společného, nejen pracovně, ale i soukromě… Nakonec Markéta otěhotněla. Těsně poté, co přechodila obyčejnou chřipku, která oslabila její srdeční činnost. K tomu se navíc přidaly problémy s plícemi. A herečka porodila před termínem. Holčička, která měla mít jméno Terezka, se narodila v sedmém měsíci. Byla to šokující zpráva pro partnery, když se dozvěděli, že jim děvčátko po pár dnech zemřelo.

Ani tragické úmrtí společného dítěte pár nerozdělilo. Naopak oba překonali těžkou životní zkoušku láskou. Markéta, kterou úmrtí dcery hodně zasáhlo, se snažila přebít bolest prací. Točila více, než je pro člověka únosné, a těsně před 26. narozeninami se ocitla na pokraji svých sil. Vše začalo nesnesitelnou bolestí hlavy při sledování televize. Nakonec skončila po převozu, kam ji dopravil manžel, v nemocnici. Diagnóza byla hodně zlá – mozková mrtvice. Markéta upadla do kómatu. Nakonec se po sedmi týdnech probrala. A to i přes to, že lékaři jí dávali nulové šance. Měla chuť žít…

Po probuzení to neměla jednoduché. Dýchaly za ni umělé plíce, měla ochrnutý obličej i tělo. „První rok na vozíčku byl nejtěžší,“ prozradil před lety Marek Eben, jak se oba ke skutečnosti, že jeho žena nebude nikdy chodit, postavili. „Překonat začátky na vozíčku je velmi těžké. Když poprvé na vozíčku vyjedete ven, je to skutečně těžké a nikdo vám to neusnadní… Moje žena se s tím ale nemaže, k tomu svému handicapu přistoupila, jakože tak to je, ta situace je teď jiná a nemá cenu přemýšlet nad tím, kdyby jiná nebyla. A málokdo to takhle dokáže, nevím, jestli bych to zvládl přijmout jako ona,“ prozradil o životě na vozíčku.

Nevzdali se. Marek ukázal, že je velmi silný člověk, který zůstal i přes nepřízeň osudu své ženě po boku. Ukázal velkou lidskost a sílu, stejně jako manželka, která po ranách, které jí život připravil, nic nevzdala a z pomyslného dna se dokázala zvednout. I když oba žijí odděleně, jsou oba ukázkou toho, jak velkou moc má láska k druhému člověku. Marek Eben aktuálně uváděl zdárně jubilejní desátou řadu StarDance.

Související články

Další články