Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Slávek Boura se rozpovídal: Jak to bylo s Rande, Vabankem a Markétou Mayerovou

+ Dalších 7 fotografií
Rozhovor
Slávek Boura (54) je jednou z bývalých nováckých hvězd, které se objevovaly na obrazovkách televize Nova v prvních letech jejího vysílání. Společně se svojí tehdejší manželkou Markétou Mayerovou moderovali Snídani s Novou, televizní zábavnou seznamku Rande nebo soutěžní pořad Vabank. Exkluzivně pro eXtra.cz tento oblíbený moderátor zavzpomínal na účinkování na Nově.

Jak vzpomínáte na moderování Snídaně s Novou?

Vzpomínám moc rád. Ale byla to neskutečná makačka, gejzíry kreativity, deprese z nedostatku spánku, kolotoč převrácených dní do nocí a nocí do dnů. Doba neopakovatelné atmosféry a mnoha originálních nápadů. První jsme přišli s cooking show, s Nekonečnou písničkou nesmyslů a výraznou interaktivitou. Pro diváky to tehdy byl doslova šok. Předtím totiž nikdy nic podobného neviděli.

Vzpomenete si někdy na moderování s exmanželkou Markétou Mayerovou?

Občas moderujeme spolu i dnes. Nejlepší spolumoderátorka, co si můžu jen představit. Tehdy i dnes. Brilantně se naučila mě sledovat, mě, utrženého z řetězu.

Kdyby byla znovu možnost společného moderování, šel byste do toho?

Samozřejmě! Vždycky!

Jak vzpomínáte na natáčení pořadu Rande?

Každý půlrok jsme tento pořad zlepšovali. Stále jsme vymýšleli nové a nové kousky. Ojedinělý tým, který se dokázal setkávat i mimo natáčení. Sledovanost byla průměrně kolem jednoho a půl milionu diváků a často jsme tuto hranici mocně překračovali. Vytvořili jsme první homosexuální Rande i přes odpor vedení TV, hosty byli zahraniční umělci a nové Česko-Slovenské kapely, které se v budoucnosti výrazně prosadily. Frenetický úspěch. Báječná doba.

Myslíte si, že takový koncept pořadu dneska na Nově chybí?

Ano, chybí, jeden mám v šuplíku, ale opakovat model našeho Rande už nejde.

Který soutěžící vás v Rande nejvíce šokoval?

To už si nemůžu pamatovat. Snad ten makak, co po mně seknul a natrhl mi tvář. Já dostal tetanovku a pokračoval v natáčení, on dostal karanténu, jestli jsem ho nenakazil.

Pamatujete si na nějaký pár, který se dal díky pořadu dohromady?

Ne, nepamatuji. Ale přibližně na dvacet párů se prý vzalo. Na to, že Rande byl čistě televizní projekt, je to vysoké číslo.

Co vám moderování těchto dvou pořadů dalo a co vzalo?

Obrovskou a neopakovatelnou zkušenost. Profesionalitu, loajalitu, týmovost, rozvoj kreativity. Také popularitu i peníze. Mnoho přátel i nenávistných nepřátel. Minimum spánku a soukromí.

Píšou vám dnes lidé, že jim na obrazovce chybíte?

Ano, píšou i osobně říkají. Podotýkám, že to nejsou jen tehdejší diváci Snídaně, Rande či Vabanku, ale i mladí, kteří se dívají na YouTube na ty humorné kousky, které tam jsou… a přemlouvají mě, abychom ten pořad znovu uvedli na televizní obrazovky. Ale to záleží na vedení televizí, nikoli na nás. Ale lze…

Mohlo by vás zajímat

Další články