Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Šlapu tu už spoustu let, říká Anny: Nový dokument Heleny Třeštíkové

Anny - příběh prostitutky je dokument Heleny Třeštíkové.
Zdroj: Bontonfilm
Předchozí Další
Časosběrný dokument

Režisérka Helena Třeštíková sledovala šestnáct let život prostitutky Anny. Výsledkem je nový časosběrný dokument Anny, příběh prostitutky, jehož premiéra se blíží. Anny žije na společenském dně, své životní obtíže však bere s jadrným humorem a praktickým nadhledem. 

Jaký je příběh stárnoucí prostitutky Anny?

Anny má tři odrostlé děti, je dvakrát rozvedená a pracuje jako toaletářka. Ve 46 letech se dala na dráhu pouliční prostitutky. Ve filmu Anny uvádí, že se do Perlovky dostala čirou náhodou. V té době se zrovna rozváděla a zašla si na kafe. "Seznámila jsem se tam s jednou paní, daly jsme si panáka, a tak mi řekla, že si chodí přivydělávat. Říká: ‚No a nechtěla bys tady zůstat se mnou? ‘ Tak jsem tam začala chodit," uvádí ve filmu.

Film režisérky Heleny Třeštíkové ji od konce devadesátých let sleduje v kulisách nočních pražských ulic a veřejných záchodků, ona sama přesto nikdy neztrácí svou lidskou důstojnost, humor nebo víru ve štěstí.

Hledá lásku, vzdoruje smůle i nemocem, ale všechny své životní potíže bere s jadrným humorem a praktickým nadhledem. Nikdy nehodlá fňukat.

Časosběrný dokument Anny měl světovou premiéru na podzim 2020 na festivalu dokumentárních filmů v Amsterdamu. Snímek získal Speciální cenu poroty na filmovém festivalu v Sofii. Nyní čeká na uvedení v tuzemských kinech. Navnadit se můžete následujícím trailerem.

Nový film Heleny Třeštíkové

"Anny nikdy nic nevzdává. Vždy se dokáže o sebe postarat, najít si práci. Ví, že je v nejnižší vrstvě společnosti, ale nefňuká. Pracuje na záchodcích, a aby mohla vnoučatům přilepšit na Vánoce, tak si šlápne,“ prozradila o své hrdince Třeštíková.

Režisérka Helena Třeštíková, která je rovněž podepsána pod projekty Katka, Mallory či sérii Manželské etudy, ji začala sledovat v roce 1996 v rámci souhrnného filmu Rozkoš bez rizika o pražských prostitutkách. Po odvysílání v České televizi se pak k Anny vrátila a natáčela s ní ještě další řadu let.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy