Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Slánská nemocnice se hroutí: Britská mutace kosí zdravotníky

Britská mutace: Slánská nemocnice se hroutí. Zdravotníci jsou v karanténě
Zdroj: profimedia
koronavirus
Koronavirus bez přestání trápí svět a především zdravotníky. Nejhůře současnou situace v Česku nese slánská nemocnice, která už jede z posledních sil. V karanténě jsou desítky zdravotníků a i počet pacientů ležících s covidem je již hraniční.

„Stala se nemilá věc, že krátce po prvním očkování, kdy vakcína ještě nezačala účinkovat, se začala agresivně šířit nákaza napříč klíčovými a později i neklíčovými odděleními. Usoudili jsme, že to musí být některá z mutací viru, zřejmě ta britská. Nechali jsme udělat nákladnou analýzu, která potvrdila britskou mutaci viru,“ řekl serveru iDNES.cz Štěpán Votoček, ředitel slánské nemocnice. Dále dodal, že je nyní skoro pětina zdravotníků v karanténě.

Pacientů ležících v naší nemocnici s covidem je 55, což je na hranici naší kapacity," prohlásil Votoček. Zatím jim pomoc přislíbila berounská nemocnice, kam se přesune 5 pacientů.

Před několika dny ředitel slánské nemocnice uvedl, že v dalších měsících naději na zlepšení nevidí. „Celostátní tempo vakcinace a úvahy o rozvolnění opatření nedávají naději, že příští měsíce budou, co do počtu pacientů hospitalizovaných s covidem-19, jiné,“ řekl ředitel.

Některá oddělení v Nemocnici Slaný fungují v nouzovém režimu. „Bez pomoci armády a dobrovolníků by se zhroutila i lůžková péče,“ dodal pro iDNES.cz Votoček.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy