Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Slacklinistka přejde po laně náměstí v Českých Budějovicích!

+ Další fotografie
V Českých Budějovicích se chystá velice zajímavá, ale také hazardní akce. Přední česká slacklinistka Tereza Panochová se chystá v jihočeské metropoli přejít na slackline budějovické náměstí. Ve výšce okolo 15 metrů tak bude balancovat na pásce široké jen 5 centimetrů. Vše se uskuteční v sobotu 27. srpna v rámci festivalu Lidé městu, město lidem. Ten promění centrum města v zajímavý kulturní prostor plný aktivit.

Tereza Panochová se věnuje balancování na slackline od roku 2011 a od této doby své schopnosti na chůzi ve vysokých výškách dotáhla k dokonalosti. Má za sebou chůzi nad velkými propastmi v horách i na pásce natažené ve městě.

Ovšem chůze nad lidmi přímo v centru města, to je jiný oříšek. Již v sobotu 27. 8. se v historickém centru Českých Budějovic pokusí přejít a balancovat přímo nad náměstím Přemysla Otakara II. Bude se jednat o velkou podívanou s kulisami krásných Budějovic.

„Přípravy jsou docela náročné, nejdříve musíme vybrat správné místo, zajistit bezpečné kotvení, veškerý materiál a pak tým lidí, kteří mi s napínáním pomůžou. Napínání highline je obvykle týmová práce. Já se osobně na napnutí highline nad náměstím moc těším. Splním si jeden ze svých snů,“ říká o akci sama Tereza.

Celá akce se koná v rámci festivalu Město lidem. Během dvoudenního festivalu se centrum města promění v kulturní prostor plný různých aktivit, divadelních představení, hudebních koncertů, módních přehlídek a mnoho dalšího. Ulice města pokryje travnatý koberec, bude instalováno letní kino, zahraje jihočeská filharmonie a budějovičtí hokejisté uspořádají módní přehlídku.

Související články

Další články